سه راه برای افراد درون گرا (منزوی) برای ارتقاء برند شخصی شان

(1 Vote)

فردی را تصور کنید که اجتماعی نبوده و بیشتر زمان خود را به تنهایی سپری می کند و تقریبا منزوی می باشد. زمانی که در محیط های شلوغ قرار می گیرد دچار آشفتگی می شود و ضربان قلبش شدت می گیرد. این فرد به تمام توانایی های بالقوه خود واقف است ولی حتی قادر نیست تا به مراحلی که بایستی طی کند و به هدف خود برسد, فکر کند.

اگر شما هم این حالت را تجربه کرده اید, باید بدانید که شما هم یک فرد درون گرا (introvert) هستید.

افراد درون گرا نیز مانند سایر افراد در دنیا, نام های تجاری شخصی خود را دارند و منکر می شوند که شغل آنها در حد یک تجارت متوسط می باشد. حقیقت این است که افراد درون گرا, پتانسیل هدایت برندهای شخصی بزرگ را دارا می باشند و حتی در مواردی, بهتر از افراد برون گرا نام تجاری خود را تحت کنترل دارند.

 

در اینجا به ذکر 3 راه برای ساخت برند شخصی شما می پردازیم, به گونه ای که تسلیم نقاط ضعف شخصی خود نخواهید شد:

1.سخنرانی عمومی:

متاسفانه بدترین کابوس افراد درون گرا, ضعف در سخنرانی در میان جمعیت می باشد. این ضعف تاثیر مهمی در ایجاد برند شخصی شما دارد. غافل از این که در بیشتر موارد ترس شما ناشی از ترفندهایی است که مغز شما دارد.

یکی از بزرگترین ترس های این افراد برای صحبت کردن در میان جمعیت, ترس از این مسئله است که حاضرین فکر کنند سخنرانی شما ضعیف بوده است؛ بدون این که بدانند چقدر برای آن سخنرانی تلاش کرده اید. این مطلب عملکرد شما را در حین سخنرانی تحت تاثیر قرار می دهد. روشی که برای بسیاری از افراد درون گرا توصیه می شود, روش تکرار جملات مثبت و انرژی بخش است, مثلا به طور مدام با خود بگویند: "حضار از سخنرانی من لذت می برند و آن را ضعیف نخواهند دانست." هر چقدر این جملات را تکرار کنید, تاثیر بیشتری (هرچند موقتی) برروی شما و در نهایت برای عملکرد شما دارد؛ زیرا بتدریج به این جملات اعتقاد پیدا می کنید.

افراد به دلیل آموختن و شناختن شما و کارتان, در سخنرانی شما حضور میابند. بنابراین اگر جلسات پرسش و پاسخ را گسترش دهید نه تنها مشکلی پیش نمی آید بلکه از فشار روحی و استرس شما نیز کاسته می شود.

از وب و اینترنت برای گسترش سخنرانی های خود در محیط های مجازی کمک بگیرید. بدین گونه نه تنها در جلوی چشم حضار نیستید بلکه محیط آرامتری برای شما فراهم خواهد شد. 

2.حضور دیجیتالی:

اینترنت فضایی را برای شما فراهم می آورد تا با افراد بسیاری در تعامل باشید و بدون اینکه اتاق خود را ترک کنید, به وظایف خود رسیدگی کنید. شما قادر خواهید بود تا از طریق رسانه های اجتماعی با افراد بسیاری در گوشه و کنار دنیا ارتباط برقرار کنید و در عین حال در فضای شخصی خود احساس آرامش داشته باشید.

علاوه براین, می توانید مطالبی با ارزش و با کیفیت منتشر کرده و با طرفداران خود به اشتراک بگذارید تا میزان دستیابی، و نیز اعتبار خود را گسترش دهید. ایده ها و افکار جالب خود را برای تمام دنیا بنویسید تا آن را بخوانند. بدین گونه دستاوردهای خوبی عاید برند شخصی شما خواهد شد.

3.سیستم شبکه ای قدیمی:

رسانه های اجتماعی امروزی هنوز جایگزین سیستم شبکه ای قدیمی نشده اند, بعنوان مثال: یکی از روش های قدیمی برای ارتباط, برگزاری همایش ها و جلسات می باشد که هنوز هم بسیار پر کاربرد می باشد.

شما می توانید فهرستی از افرادی را که مایل به ایجاد ارتباط با آنها هستید, تهیه کنید. سپس تحقیق کنید که این افراد در چه جلسات و محافلی شرکت می کنند تا راهی برای ارتباط با آنها داشته باشید.

بعد از انجام تمام این مراحل کافی است تا سر صحبت را با او باز کنید. اگر چندین بار این کار را تکرار کنید, به تدیج عادت خواهید کرد. پس حضار خود را خودتان انتخاب کنید و برای همه چیز برنامه ریزی کنید تا بر اضطراب خود غلبه کنید.

تیم تولید و محتوای هودانو

 

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250576

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما