برای کامل بودن وسواس به خرج ندهید – خصوصا زمانی که تجارت خود را به تازگی آغاز کرده اید

(5 votes)

زمانی که هدفی برای خود دارید مثلا راه اندازی کسب و کار, خوردن غذاهای سالم و یا سفر به دور دنیا, راحت ترین راه این است به کسی که قبلا این کار را انجام داده است, بنگرید و سپس سعی کنید استراتژی او را تغییر دهید.

این روش در بعضی موارد نتیجه بخش است. آموختن از تجربیات افراد موفق, روشی عالی برای سرعت بخشیدن به یادگیری شما می باشد.

اما توجه داشته باشید که سیستم ها, عادات و استرتژی هایی که امروز افراد موفق بکار می گیرند با روش هایی که آنها در آغاز سفرشان استفاده می کردند, متفاوت است.

 

چیزی که امروزه برای آنها " مطلوب " می باشد, لزوما برای کار شما " مورد نیاز " نیست. بین این دو موضوع, تفاوت بسیاری وجود دارد.

اجازه دهید تا این تفاوت را توضیح دهیم.

-تفاوت میان " بهترین بودن " چیست؟

طبق نظر Seth Godin , اگر هدف خود را " فوق العاده " بودن قرار دهید, پس شروع کردن کاری بس دشوار خواهد بود.

یادگیری از تجربیات دیگران, روشی مناسب می باشد.

ولی شرایط خود را با شرایط فرد موفقی که از تجربیات او بهره می برید, مقایسه کنید. گاهی اوقات احساس خواهید کرد که بسیاری از منابع گذشته در دسترس شما نیستند تا برای شروع کار خود از آن ها استفاده کنید, اگر صرفا به کمال امروزی آن ها توجه کنید از استعدادها,توانایی ها و آموخته های آنها در طول زمان غافل شده اید و بازهم به مشکل برخواهید خورد. برای درک بهتر به مثال های زیرتوجه کنید.

-راه اندازی یک تجارت :

برای یک کار آفرین, آسانترین راه این است که ذهن خود را به " مطلوب ها یا بهین ها یا optimal " معطوف کنید. این روش برای شروع کار, ضروری می باشد. بعنوان مثال شاید تجارت هایی را دیده باشید که لوگوی خوبی ندارند. شاید بارها و بارها به آنها گوشزد کرده اند: (( که اگر می خواهید موفق باشید, لوگوی مناسبی بسازید)). بطور حتم ساختن یک الگوی مناسب, نقش مهمی در محبوب شدن سایت شما خواهد داشت چون در نظر سایرین, شما و لگوی شما حرفهای هستید.

-سفر به دور دنیا :

حتما کسانی را دیده اید که در هنگام سفر, کوله پشتی ضد آب و لباس ها و کفش های مخصوصی را با خود حمل می کنند. شاید در نگاه اول,کار آنها بی مورد باشد. ولی باید بگوئیم که این تجهیزات, بی استفاده نخواهد بود. ممکن است در حال حاضر به آنها احتیاج نداشته باشید ولی مسلما یک روز بارانی از آن ها بهره خواهید برد و بدون توقف به راهتان ادامه خواهید داد. شاید فکر کنید که داشتن یک کوله پشتی نو بهتر از کوله پشتی کهنه است. در حقیقت, انکار نمی کنیم که تجهیزات نو " هدف مطلوب و نهایی " هستند ولی یک کوله پشتی کهنه نیز همان کار را انجام می دهد. برای اینکه غذای سالم بخورید, لازم نیست ظروف غذای شما نو باشند. پس برای شروع راه از تمام امکانات قبلی خود استفاده کنید.

-تغذیه سالم :

احتمالا در نگاه کلی یک رژیم غذایی سالم شامل استفاده از گوشت گوساله ای است که علف تازه خورده باشد, یا سبزیجاتی که ارگانیک هستند و یا اینکه طبق برخی استراتژی های فوق سالم در تغذیه گام برداریم. ولی اگر سعی دارید تا گام های درستی در این مسیر بردارید پس نبایستی خود را در این جزئیات غرق کنید. قدم های کوچک و ساده ای بردارید. مثلا در برنامه غذایی این هفته خود سبزیجات را وارد کنید (چه ارگانیک باشند چه غیر ارگانیک).بعدها زمان بیشتری را صرف کنید تا به این جزئیات هم برسید. 

-اجتناب به دلیل بهینه سازی : 

•گاهی اوقات بسیاری از اهداف خود را کنار می گذارید. علت اصلی این است که به دنبال مطلوب گرایی یا کمال بوده اید. بعنوان مثال : شما از بازی گلف خود راضی نستید و قصد دارید تا باشگاه گلف خود را عوض کنید, ولی حقیقت این است که دلیل اصلی کم تجربه بودن شما در بازی گلف و نیاز به تمرین بیشتر می باشد.

•وقتی سخن از سفر کردن با یک کوله پشتی سبک به میان می آید شما مخالفت می کنید, ولی حقیقت این است که شما در گذشته می توانستید با یک کوله پشتی هم سفر کنید.

•شما به طور پیوسته یادآوری می کنید که علت موفقیت فلان تجارت استفاده از نرم افزار XYZ می باشد در حالیکه می دانید احتمالا زمانیکه کارشان را شروع کردند ان نرم افار را نداشته اند.

با وسواس داشتن نسبت به استراتژی نهایی, رژیم غذایی نهایی و باشگاه گلف نهایی, خود را از سخت کوشی برای دست یابی به آنها منع می کنید.

شما بایستی در هر لحظه, در حال بهینه سازی و پیشرفت باشید. با به دست آوردن یک درصد سود بیشتر احساس خوشحالی کنید.

از عادات نا مناسب و هر چند کوچک خود دوری کنید, زیرا شما را به سمت شکست سوق می دهند. بر هم زدن نظم و هماهنگی برایتان مشکل ساز خواهد بود. ولی هرگز اجازه ندهید که " کمال گرایی " ان هم در ابتدای کار, شما را از شروع کردن باز دارد. یک شروع با نقص می تواند رشد کند و به موفقیت برسد, ولی وسواس داشتن برای یک طرح کامل شما را به جایی نمی رساند.

تیم تولید و محتوای هودانو

 

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250572

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما