Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 451

چه چیزی یک رهبر برجسته را از رهبری خوب متمایز می کند؟

(1 Vote)

آیا احتمال دستیابی به موفقیت برای شما اندک است؟ آیا تلاشی سخت و طاقت فرسا برای رهایی از شرایط سخت در پیش دارید و یا اینکه به جای دستیابی به یک محصول با ارزش، تلاش هایتان نقش برآب می شود و محبوبیت خود را در میان مشتریان از دست می دهید.

بهتر است به خاطر بسپارید که چیزهای خوب و ارزشمند، به آسانی حاصل نمی شوند. برای تبدیل شدن به یک کارشناس برجسته، توجه به نکات مهمی همچون تمرکز، نظم، هماهنگی و صرف زمان و پول نیاز است. مثلا کسانی که در تیم های راهپیمایی و کوهپیمایی (SEAL Team) شرکت می کنندباید مهارت هایی نظیر پریدن، تیراندازی، غواصی کردن، کنترل خونسردی و تاکتیک هایی دیگر را بیاموزند و انجام دهند. بعضی روزها از سفر خود لذت می برند ولی برخی روزها خستگی بسیاری را احساس می کنند. برخی افراد، خود را با شرایط هماهنگ می سازند ولی برخی هرگز به هوای سرد عادت پیدا نمی کنند.
ولی چیزی که افراد حرفه ای را از تازه کارها متمایز می کند، سنجش مهارت های آنها نیست بلکه میزان اراده آنهاست. بدین معنی که موفقیت تنها شامل افرادی می شود که مایل به صرف زمان، انجام کارها و از خود گذشتگی می باشند.
اگر می خواهید تا مهارت سخنرانی در جمع را بیاموزید به دنبال نوشتن مقاله در مجلات نباشید، بلکه بدنبال هدف خود (مهارت سخن وری) باشید.
تعجب آور نیست که 46 درصد از افرادی که کار خود را به تازگی آغاز کرده اند به دلیل ضعف یا مدیریت ضعیف با شکست مواجه می شوند. متاسفانه اعمالی نظیر ناتوانی، فقدان آگاهی و یا داشتن سطوح پایین خودآگاهی، برنامه ریزی ضعیف و توقعات بیش از حد، از جمله اقداماتی است که این افراد " به اصطلاح مدیر" انجام می دهند، در حقیقت آنها همه کار انجام می دهند به غیر از رهبری!
البته افرادی که قصد دارند تا مشکلات کارآفرینی را کنار بزنند مانند افراد مذکور رفتار نمی کنند زیرا افکار و ایده های آنها خلاقانه بوده و در مواردی قابل قیاس باهم نمی باشند، ولی آنها تمام تلاش خود را برای رشد کردن خودشان، تیم و مشتریانشان بکار می گیرند.
جالب اینجاست که مدیریت و رهبری تیم، چیزی جدا از رعایت همین نکات نمی باشد.
موارد بیشماری در این رابطه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است و یا مطالب بسیاری نوشته شده و نکات بسیاری برای تبدیل شدن به یک رهبر تاثیر گذار در نظر گرفته می شود. اگر می خواهید در هر جنبه ای پیشرفت داشته باشید پس باید هر روز همه این نکات را در نظر بگیرید. یعنی چیزی که افراد حرفه ای را از افراد معمولی متمایز می کند تلاش روزانه آنها برای پیروزی و پیشرفت می باشد، آنها هرگز منصرف نمی شوند.
رفتارهای پایه در مدیریت مانند اعتماد، همدردی، فروتنی، تشویق کردن و سایر ویژگی ها که دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد و یک فرد خوب را از فردی برجسته متمایز می کند، همه و همه مشترک و برای تمام افراد یکسان می باشند. همه چیز بستگی به سعی و تلاش خود فرد داردو ممکن است که تاکتیک های انجام کار در میان افراد با شخصیت های مختلف و نیز در شرایط مختلف، فرق داشته باشد ولی هدف اصلی در رهبری و ایجاد ارزش برای دیگران یکسان است.
بعنوان مثال: رهبری و هدایت یک تیم فوتبال در همه جای دنیا یکسان است ولی برخی تیم ها به نقاط بالا و پیشرفت های ماندگار دست میابند. گاهی اوقات توجه به نکات کوچک و حواشی که سایرین از درک آنها عاجزند سبب می شود تا شما به موفقیت برسید. در نهایت اگر می خواهید موفقیت های شغلی خود را توسعه دهید و خود را به عنوان یک فرد حرفه ای و یک رهبر کارآمد معرفی کنید، پس باید برروی اصولی بنیادی تمرکز کنید و آن اصول را هر روز در پیش بگیرید.

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250572

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما