5 نکته برند سازی سازی برای تشدید ( تقویت ) فروش کالای شما

(3 votes)

برند سازی دقیق در دنیای تجارت سبب ایجاد اعتماد و فروش آسان تر محصولات  به مشتریان می گردد. زمانی که شما به عنوان یک مشتری, برند یا برندهایی را بر می گزیند, انتخاب شما انعکاسی از باورها و ارزش های شما می باشد. بنابراین شکل مناسبی از برند سازی منجر به هدایت مشتریان به سمت کالا و یا خدمات مشخص می گردد, در غیر اینصورت احتمالا به دنبال نام تجاری یا کالای دیگر خواهید رفت.

در نتیجه به طور منطقی در می یانیم که همه چیز در گرو برند سازی مناسب می باشد و شرکت هایی که برندسازی بهتری دارند,بالطبع فروش بیشتری نیز خواهند داشت. 

 

شما قادرید تا با استفاده از نکات ذیل , برند سازی نوپای خود را ارتقاء بخشید :

1.      ثابت قدم باشید:

صرف نظر از نوع برند , بایستی دقت داشته باشید اگر می خواهید نام تجاری شما برای شما شناخته گردد , بایستی منسجم و منطقی بنظر بیایید. زمانی اعتماد مردم خصوصا در مراحل اولیه ساخت یک نام تجاری , شکل می گیرد که آن ها از عملکرد نام تجاری شما و نیز اهداف و ارزش های اطمینان یابند.

به عنوان مثال وقتی سخن از یک فروشگاه بزرگ به میان می آید شما انتظار دارید تا با ورود به آن فروشگاه از امکانات بسیاری بهره مند شوید. و یا زمانی که در مورد کارگردان معروف آقای Michael Bay  فکر می کنیم احتمالا اولین چیزی که به ذهن شما می رسد فیلم های پرهزینه به همراه جلوه های ویژه و انفجارهای فراوان می باشد.

این مطلب , همان تطابق نام شما با کار شما می باشد که در مورد برندسازی بسیار اهمیت دارد.

طبیعی است که ما از افراد و یا برندهایی که الگوی نام تجاری هستند,انتظار را می داریم,چرا که آن ها در گذشته همواره در حال تبلیغ و ارائه خدمات خود بوده اند و بطور غیرمستقیم برای ارئه همان خدمات در آینده نیز به ما وعده می دهند.

2.      قابل اعتماد باشید:

مسلما هیچ کس دوست ندارد که گمراه شود و یا فریب بخورد. به خاطر داشته باشید که برندها صرفا زمانی به یک نام تجاری معتبر تبدیل می شوند که مردم به آنها اعتماد می کنند و سپس به برقراری تعاملات با برند شما اقدام می کنند. ممکن است با گفتن یک دروغ کوچک که برای حرفه شما ضروری بوده است,عواقب بدی برای برند خود به وجود آورید.

سعی کنید تا خودتان باشید, در این صورت قادرید تا پیام خود را به گوش همه برسانید و مردم شما را آن گونه که هستید خواهند پذیرفت. به عنوان مثال می توانیم به گوینده سرشناس رادیو آقای Howard Stern  اشاره کنیم. بسیاری از مردم حس شوخ طبعی و یا نظرات را قبول ندارند ولی, او همچنان  در جایگاه خود ایستاده و یکی از پرطرفدارترین برنامه های رادیو را اداره می کند.

3.      بروی یک گروه خاص متمرکز شوید:

بهتر است تا برای جلب کردن توجه گروهای کوچک از مردم در یک زمان تمرکز داشته باشید تا اینکه بخواهید همه مردم را در آن واحد شیفته خود کنید. محصولاتی را برای گروه های مختلف طراحی کرده و بسازید تا تمام آن گروها را به یک برند واحد علاقمند کنید.

به طور مثال , تولید کنندگان اتومبیل , ماشین هایی را برای گروهای مختلف و بر اساس سلیقه مشتریان طراحی می کنند. عناصری مانند اعتماد , اجرا و عملکرد , و ویژگی های طراحی , همه و همه از عناصر اصلی در طراحی برند می باشند که بایستی در مرکز توجه دیگران قرار گیرند , ولی با فراهم آوردن این امکانات برای گروههایی خاص از مشتریان , قادر خواهید بود تا آن ها را همواره در کنار خود نگه دارید.

4.      در تماس باشید

مردم اغلب با برندها و یا با مردمی که احسسات آن ها را بر می انگیزد , در ارتباط می باشند. بحث ها و گفتگوهای بسیاری در مورد فیلم های قابل نقد انجام می شود, چرا که این فیلم ها احساسات را بر می انگیزد. برندها هم همین گونه هستند. مطمئن شوید که با ارزش های احساسی مردم  مانند به اشتراک گذاشتن مشکلات و یا همدردی کردن , در ارتباط هستید.

به عنوان مثال , شعار برند Nike  عبارت است از “just do it”  . این شعار احسسات مردم را برای " پیروز شدن" درگیرمی کند.  

5.      معمولی نباشید. خاص باشید:  

محصولات به خودی خود تبدیل به نام تجاری نمی شوند , دقیقا همانند افراد معمولی که شناخته شده نمی باشند , برندهای معمولی نیز ناشناخته باقی می مانند.

اگرچه "معمولی بودن" باعث می شود که همیشه در شرایط امنی باشید , ولی دقت کنید که تمجیدها و شهرت نصیب برندهایی می شود که بر خلاف عرف و عادت عمل می کنند.

به عنوان مثال شرکت Apple  تا کنون محصولات متفاوتی را صرفا بر اساس علاقه  مشتریان خود تولید کرده است. اگر کاری خاص انجام دهید توجه مردم را به خود جلب می کنید و به سرعت پیشرفت خواهید کرد.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250564

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما