نت برگ و تخفیفان را تقریبا همه فعالان در وب می شناسند. یکسال پس از موفقیت Groupon در ایالات متحد امریکا که منجر به پیشنهاد 6 میلیارد دلاری Google برای خرید این برند در سال 2010 شد، ایده ارائه خدمات خرید گروهی در ایران نیز تقریبا عملیاتی شد. تقریبا ماجرای اینکه تخفیفان اولین است یا نت برگ، مثل ماجرای مرغ و تخم مرغ در اذهان عمومی حل نشده است. در نوشته های یکی از همکاران در وبسایت شخصی اش، دیدم که نوشته بود “اولین بودن را می شود از تاریخ ثبت دامنه این دو برند چک کرد“! اگر فقط دامنه مطرح باشد، به نظر من هم این نظریه درست است و دامنه Takhfifan.com یک ماه زود تر از netbarg.com به ثبت رسیده است. اما جامعه چگونه فکر می کند؟!

در ادامه وضعیت کلی بازاریابی دیجیتال این دو برند خدمات خرید گروهی از نظر رفتار مصرف کننده بررسی می شود.

وبسایتی ایجاد کرده ایم تا بتوانیم در خصوص آموزش دیجیتال مارکتینگ، بدون واسطه و بدون سانسور، به شما اطلاعات آموزشی بدهیم. هدف از ایجاد این وبسایت، خودکفایی کسب و کارها در امر طراحی و راه اندازی پروژه های بازاریابی دیجیتال در مقیاس کوچک و تجربه شده است. در ادامه مطلب، این نوشته را بخوانید.

مدت کوتاهی است که با یکی از دوستان خوبم (فعال در حوزه مارکتینگ آنلاین)، به بحث و گفتگو در خصوص تفاوت و شباهت میان روابط عمومی و مارکتینگ دیجیتال پرداخته ایم. بنده به یقین می دانم که روابط عمومی و بازاریابی شباهت های بسیاری از منظر عنوان (و نه از منظر کارکرد) به یکدیگر دارند. مثلا برای دستیابی به اهداف ارتباطی مختلف و انتقال پیام به مخاطب، از روش های گوناگونی استفاده می شود. در ظاهر و از منظر مکانیکی، ما در حال ایجاد ارتباط هستیم. اما هدف ما از ایجاد این ارتباط چیست؟

آیا احتمال دستیابی به موفقیت برای شما اندک است؟ آیا تلاشی سخت و طاقت فرسا برای رهایی از شرایط سخت در پیش دارید و یا اینکه به جای دستیابی به یک محصول با ارزش، تلاش هایتان نقش برآب می شود و محبوبیت خود را در میان مشتریان از دست می دهید.

بسیاری از کارآفرینان به اهمیت نام کسب و کار در برند سازی شان واقف هستند. صاحبان مشاغل جدید, روزها و شبهای زیادی را برای یافتن یک نام مناسب صرف می کنند. حال بعد از انتخاب یک نام, مرحله بعدی چیست تا از قانونی بودن همه چیز مطمئن شوید؟
قانون, مهم ترین علت برای ثبت شرکت شما می باشد. در کل نیاز است تا مردم بدانند چه کسی مسئول یک شرکت می باشد. تنها یک استثناء وجود دارد و آن اینکه یک سرمایه دار تنها, با اسم شخصی خود تجارت خود را هدایت کند. به عنوان مثال وقتی شما یک شغل حسابداری را به نام خودتان هدایت می کنید, دیگر نیاز به ثبت کردن نام جدید وجود ندارد.

زمانی که هدفی برای خود دارید مثلا راه اندازی کسب و کار, خوردن غذاهای سالم و یا سفر به دور دنیا, راحت ترین راه این است به کسی که قبلا این کار را انجام داده است, بنگرید و سپس سعی کنید استراتژی او را تغییر دهید.

این روش در بعضی موارد نتیجه بخش است. آموختن از تجربیات افراد موفق, روشی عالی برای سرعت بخشیدن به یادگیری شما می باشد.

اما توجه داشته باشید که سیستم ها, عادات و استرتژی هایی که امروز افراد موفق بکار می گیرند با روش هایی که آنها در آغاز سفرشان استفاده می کردند, متفاوت است.

 

کسب و کار اولیه شما برای مشتریان یک " داروی تسکین " را بازی می کند یا نقش یک " ویتامین " را ؟ اگر می خواهید نظر مشتریان را به خود جلب کنید و کسب و کاری را متناسب با تمام معیارها بسازید, شرط اصلی آن است که یک      " داروی مسکن " باشید.

یکی از اصول واجب در تجارت, مشاهده تجارت خود از نگاه مشتریان می باشد یعنی کسب و کار خود را از نگاه آنان بنگرید. آیا کالا یا خدمات ارائه شده از جانب شما دقیقا همان چیزی است که مشتریان به آن نیاز دارند و مشکل آنان را با بودجه ای معین برطرف می کند؟ اگر جواب " آری " می باشد خیالتان راحت باشد. ولی اگر پاسخ منفی است بدون شک سرنوشت تجارت شما, به درآمدی کم و یا تغییر شغل و یا انتظار برای یک فرصت فروش بهتر ختم خواهد شد.

 

تعداد بازدیدتعداد بازدید250570

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما