Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 451

6 نکته ی اساسی در بازاریابی محتوایی که هر شرکتی باید از آنها آگاه باشد

(1 Vote)

صادقانه از خودتان بپرسید: مشتریان و سرمایه گزاران به چه دلیلی باید توجه خود را به آنچه شما می گویید معطوف کنند؟ مشتریان شما در همه جا با سیلی از پیغام های تبلیغاتی و مرتبط با فروش روبرو می شوند, به جای آنکه بخشی از این سیل آزاردهنده شوید، صادقانه یاریگر آنها باشید. برای آنها منبع اطلاعاتی باشید که همیشه به آن رجوع خواهند کرد. این نوع از اطلاع رسانی صمیمانه می تواند مانند مکمل های ورزشی برای ورزشکاران، رتبه بندی شما را در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی ارتقا دهد، زیرا مشتریان همیشه یافته های خود را با شبکه ی دوستان و آشنایان به اشتراک می گذارند.

با این مقدمه، باید گفت که شرکت های کمی توانایی و آموزش باز را برای طراحی و ایجاد یک برنامه ی بازرایابی محتوی محور و همچنین انجام دقیق و قابل قبول آن دارند. پس باید پرسید شما چگونه می توانید محتوایی تولید کنید که مشتریان و موقعیت های تجاری بالقوه تان را برای دست به کار شدن، به حرکت وا دارد؟
این کاری شدنی است. به عنوان مثال به شرکت تجاری کوچک Coppyblogger نگاه کنید. این شرکت که در بولدر در ایالت کلرادوی آمریکا پایه گذاری شد است، در اصل به کار فروش نرم افزار می پردازد، اما علاوه بر این پست های وبلاگ روزانه ی آن بیش از 200000 عضو پیگیر دارد. رشد مالی این شرکت از راه داشتن یک گروه مخاطب وفادار به دست می آید که محصولات شرکت را به دلیل اعتمادی که به محتوای تولید شده ی آن دارند، می خرند. مثالی دیگر در این زمینه شرکت OpenViewVentur Partners در بوستون آمریکا است. شرکت سرمایه گذاری کوچکی که سایت اینترنتی آن بیشتر از 20000 مشترک کارآفرین دارد. این مشترکین برای به دست آوردن اطلاعات خود به طور منظم به این سایت متکی هستند.
اکنون به شش اصل می پردازیم که باید در استراتژی بازار یابی مبتنی بر تولید محتوای شما نقشی محوری داشته باشند:
1. به رفع یک نیاز فکر کنید. محتوای شما باید جوابی برای نیازهای برطرف نشده یا سوالی پاسخ نداده از سوی مشتری تان باشد. این محتوی باید برای مشتری به صورتی بالاتر و بیشتر از محصول یا خدماتی که ارایه می کنید، فایده داشته باشد. در برخی موارد، می توان با این پیام به یک نیاز احساسی پاسخ داد- برای مثال به شیوه ی ارایه ی محتوی در شرکتهای کوکاکولا و ردبول توجه کنید.
2. باثبات و سروقت باشید. برترین نشانه ی یک ناشر محتوای موفق داشتن ثبات و سروقت بودن است. می بینید که اگر مشترک یه مجله ی ماهانه یا یک خبرنامه ی الکترونیکی روزانه باشید، محتوا همیشه به موقع و به شکل مطلوب به دستتان می رسد. این نکته ای است که بسیاری از شرکت ها در انجام آن کوتاهی می کنند. به هر چیزی که در تولید محتوای خود در بازاریابی به آن قول داده اید، به موقع و باثبات عمل کنید و به دست مشتری برسانید.
3. مانند یک انسان معمولی رفتار کنید. صدای ویژه ی خودتان را کشف کنید. از مزایای دور بودن از فضای ژورنالیستی این است که نیازی نیست عقاید خود را پنهان کنید. شیوه ی بیان خاص خود را بیابید و آن را به اشتراک بگذارید. اگر داستان شرکت شما سراسر طنز است، از همان بنویسید. اگر در آن اندکی کنایه وجود دارد، در ابراز آن هم مشکلی نیست.
4. دیدگاه داشته باشید. محتوای شما نباید یک دائره المعارف باشد. قرار نیست یک گزارش تاریخی ارایه دهید. بدون ترس نظر خود را در مورد موضوعاتی که می تواند شما و شرکت شما را در جایگاه یک کارشناس قرار دهد، ابراز کنید.
ویدئوی بی نهایت موفق آنلاین The Scarcrow از شرکت Chiptole به روشنی دیدگاهی را ابراز می کرد: اینکه غذاهای محلی و تولید شده با تعهد کافی بسیار بهتر از غذاهای کارخانه ای هستند. از نشان دادن عقیده ی خود ترس نداشته باشید.
5. از زبان خرید و فروش اجتناب کنید. در شرکتی که من در آن کار می کنم، هر وقت که محتوای تولید شده ی ما ، به جای یک پُست آموزشی، در مورد محصولات یا خدمات خودمان باشد، تنها 25 درصد از میزان معمول مشاهده ی صفحه و اشتراک های شبکه های اجتماعی را به خود جذب می کند. هر چه بیشتر در مورد خودتان صحبت کنید، مردم کمتر آن مطلب را نقل و پخش می کنند. به همین سادگی.
6. در حوزه ی خود بهترین باشید. هرچند که نمی توانید بلافاصله به چنین جایگاهی برسید، باید بخواهید که محتوای شما در نوع خود بهترین باشد. به این معنی که آنچه پخش می کنید، از میان موارد موجود در موقعیت های محتوایی خاص شما، بهترین است. می دانم که این جمله بسیار ساده به نظر می رسد، اما اگر انتظار دارید مشتری شما وقت خود را صرف محتوای شما کند، باید به آن مطلب ارزشی چشمگیر بدهید.


سیدرضا موسوی دوست
مشاوره تبلیغات, بازاریابی و فروش

 

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250575

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما