می خواهید ویدئوی موفقی در یوتیوب داشته باشید؟ این مطلب را بخوانید.

(6 votes)

جیسون ریچ، مشاور ارتباطات عمومی و بازاریابی، در کتابش،  با عنوانِ "راهنمای ویژه در مورد یوتیوب برای کسب و کار" به شما نشان می دهد که چگونه بر رازهای موفقیت در بین یوتیوب بازها سلطه داشته باشید و  برند، محصول یا خدمت خود را در برابر میلیون ها بازدید کننده بالقوه از این سایت قرار دهید. گزیده ای از نکاتی که نویسنده به آن ها اشاره کرده، در ادامه آمده است و در آن ها به بیان ویژگی های مشترک فیلم های موفق یوتیوب می پردازد که مبتنی بر کسب و کار هستند.

هیچ فرمول کامل و خاصی برای فیلم های یوتیوبِ موفق وجود ندارد. نکته ای که برای یک شرکت مشخص ممکن است موفقیت آمیز باشد، لزوماً برای دیگری کارآمد نیست. اما اگر شما فیلم های موفق یوتیوب را تجزیه و تحلیل نمایید، به ویژه آن دسته از فیلم هایی که توسط رقیبان شما ساخته شده اند یا آن هایی که مخاطبان یکسانی را مورد هدف قرار داده اند، ممکن است ویژگی های مشترکی درون آن ها کشف کنید.
بسیاری از ویدئو های محبوبی که توسط کارآفرین ها و  کسب و کارهای کوچک ساخته شده اند، به طور معمول، ویژگی ها و عناصرِ تولید ذیل را دنبال می کنند:
•    ویدئو های موفق موجز و مختصر هستند. سعی کنید که فیلم هایتان را به کمتر از سه دقیقه تقلیل دهید.
•    در چند ثانیه نخست ویدئو، موضوعی که آن را دنبال می کنید و آن چه را که پیشنهاد می دهید، باید به سرعت و به وضوح بیان شود.
•    باید اقداماتی برای ایجاد تماس در همان ثانیه های آغازین ویدئو صورت بگیرد و این کار چندین مرتبه در طول فیلم تکرار شود، به ویژه در پایان ویدئو. این اقدامات به این صورت است که شما پاداش و نتیجه ای را به بیننده ی فیلمتان نشان می دهید که در صورت اقدامی خاص در قبال آن، نتیجه مورد نظر را کسب خواهد کرد.
•    ویدئو باید شامل اطلاعاتی نیز باشد تا بیننده آن بتواند با سازندگان آن- فرد یا سازمان- تماس داشته باشد. این موضوع می تواند با استفاده از یک راوی درون فیلم انجام شود یا به کمک جملات افرادی که به شما در ساخت فیلم کمک کرده اند؛ عنوان ها، حاشیه نویسی ها یا لینک هایی که درون ویدئو قرار دارند هم می توانند شما را در این زمینه یاری دهند.
•    فیلم مورد نظر باید دارای مخاطبان خاص و همچنین هدف ویژه و مشخصی باشد.
•    محتوای فیلم هم باید منحصر به فرد باشد و خود را از دیگر ویدئو های موجود در یوتیوب متمایز کند.
•    ویدئوی مورد نظر باید اطلاعاتی در اختیار بیننده اش قرار دهد که مخاطب آن را مفید، آگاهی دهنده، سرگرم کننده، بسیار درگیر کننده یا آموزشی می داند؛ یا به گونه ای با آن چیزی که به دنبالش است، در ارتباط است.
•    از نظر کیفیت تولید، ویدئو باید به صورت حرفه ای جلوه کند و صدای با کیفیتی هم داشته باشد.
•    در ویدئو می توان از انواع موسیقی متن استفاده کرد.
•    ویدئو باید شامل اطلاعاتی باشد که به راحتی از سوی بیننده قابل درک باشد و مخاطب وقت زیادی برای دریافت منظور و مفهوم فیلم تلف نکند. اطلاعات نباید به صورت در هم و بر هم و نا منظم ارائه شود که در این صورت بیننده را گیج می کند یا او را آزار دهد. برای مثال، نباید از تصاویر انیمیشنی یا تغییر تصاویر بیش از اندازه استفاده کرد و موسیقی متن هم باید در سطح خوبی پخش شود و مناسب محتوای فیلم باشد.
•    ظاهر و پیام درون فیلم باید سازگار با برند شرکت و اعتبار آن باشد.
•    عنوان فیلم باید مناسب باشد و به طور مستقیم با نکته ای که ویدئو به دنبالش است باید مرتبط باشد. وقتی که فردی عنوان فیلم را می بیند می تواند به سرعت ایده ی خوبی در مورد موضوع آن پیدا کند و انتظاری از فیلم در فرد شکل می گیرد. این موضوع به کمک انتخاب درست لغات برای عنوان فیلم قابل اجرا است و توسط گروهی منتخب از لغات کلیدی و تگ ها قابل پشتیبانی است.
به کمک این ویژگی ها درون ذهنتان، زمانی که در یوتیوب برای خودتان به دنبال کشف چیزی هستید، شما به راحتی فیلم های بسیار محبوب را پیدا خواهید کرد که هیچ یک از این پیشنهادات را اجرایی نکرده و رویکردی کاملا متمایز و منحصر به فرد را پیش گرفته است. مطالب گفته شده، قواعدی الزامی نیستند، چرا که تولید فیلم و ویدئو به تلاش هاش خلاقانه افراد بستگی دارد. فیلم ها بر اصالت تمرکز دارند و همچنین بر راه هایی که شما از طریق آن، پیامِ مورد نظرتان را به مخاطبتان ارسال می کنید.

 

تیم تولید محتوای گروه هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید183346

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما