Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 451

7 دلیل که رسانه های اجتماعی امسال گران تر خواهند بود

(2 votes)

برای مدت طولانی، این فرض وجود داشت که بازاریابی رسانه های اجتماعی مجانی است یا حداقل ارزان است، یا ایجاد حساب کاربری در فیس بوک یا توئیتر مجانی است و استخدام فردی که این حساب ها را مدیریت کند، گران تمام نمی شود.

در واقع، بازاریابی شبکه های اجتماعی هرگز مجانی نبودند. به طور حتم، هیچ هزینه مالی برای ایجاد حساب در شبکه های مجازی وجود ندارد، اما همچنان فردی باید حضور داشته باشد، که محتوا تهیه کند، ارتباط برقرار کند و این ارتباطات را کنترل کند و بر آن ها نظارت داشته باشد. بار ها و بارها دیده ایم که سپردن مسئولیت اعتبار برند شرکت به یک کارورز، منطقی ترین انتخاب نیست. اکثر برندها اکنون می دانند که هزینه های فرصت استراتژیِ نا مناسب برای شبکه اجتماعی از هزینه ی واقعی بازاریابی در شبکه های مجازی بیشتر است.
در چند سال اخیر، شاهد سازمان های بیشتر و بیشتری هستیم که یک تیم را برای ساخت محتوا در توئیتر، فیس بوک، تامبلر، پینترست و هر شبکه اجتماعی جدید و داغ دیگری استخدام می کنند. بازاریابی محتوا، ایجاد و نشر محتوا برای جذب مشتریان و ایجاد درآمد، به صنعتی 118.4 میلیارد دلاری تبدیل شده است. بر اساس داده های DEMO و Column Five Media، در هر دقیقه از هر روز، بیش از 2 میلیون جستجوی گوگل انجام می شود و همین طور 571 سایت جدید و 48 ساعت فیلم یوتیوب ملاحظه می شود. این موضوع در حال گسترش است.
متاسفانه، این موضوع برای برندهایی که در حال رقابت شانه به شانه هستند، مشکل تر خواهد شد. به جای ایجاد جریانی آرام و پایدار از محتوایِ با کیفیت، بیشتر برندها عقیده دارند که محتوای کم کیفیت زیادی تولید کنند تا 1 یا 2 مورد از آن ها نتیجه واقعی را به دست آورد. اما مطالعه اخیر توسط InboundWriter نشان می دهد که تنها 10 تا 20 درصد از محتوای وبسایت شرکت، به 90 درصد از رفت و آمدهای آنلاین شرکت منجر می شود.
در ضمن، شبکه های اجتماعی متوجه شدند که برندها پول زیادی را برای دسترسی به کاربران در جوامع مجازی خود می پردازند، به همین خاطر آن ها هم انتظار درآمد بیشتری از این طریق دارند. بر طبق مقالات اخیر، فیس بوک گزارش می دهد که محتوایی که شایسته ی نشان داده شدن در بخش خبرها می باشد، در حال افزایش است و این مقدار بیش از توانایی مردم برای رؤیت آن هاست.
این بدان معنی است که دسترسی درست به هر بخش از این محتواها در حال کاهش می باشد و این میزان در حال حاضر 16 درصد است. برخی می توانند ببینند که این میزان به 2 درصد رسیده است.
به طور فزاینده، برای رقابت در شبکه های اجتماعی برندها لزوم پرداخت های بیشتر برای بودن در صحنه را حس می کنند.
برای این که این تلاش ها در سطح شبکه های مجازی به پول تبدیل شود، شرکت ها از منابع بیشتری برای این کار استفاده می کنند. ساختن محتوایی با ارزش و سپس ایجاد ارتباطی درست با مخاطبانتان دیگر کافی نخواهد بود، زمانی که شما باید هزینه بیشتری برای ارتباط با مخاطبانتان بپردازید. برندها می دانند که اکنون باید از استراتژی های تعمیم برای محتوایشان استفاده کنند و برای آن هزینه قابل ملاحظه ای بپردازند.
در ادامه 7 راه که برندها پول بیشتری برای شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا در سال 2014 پرداخت می کنند، آمده است.
1- ایجاد محتوا. در صورتی که برندها بخواهند بالاتر از این محتوایی که در حال ساخته شدن است، بروند، باید به دنبال بالا بردن کیفیت محتواشان باشند. دیگر استفاده از فیلم هایی که مانند فیلم های خانگی هستند، چندان ارزشی ندارد.
2- تبلیغ محتوا. انتظار داشته باشید که رسانه های اجتماعی برای برندهایی که پول بیشتری برای تبلیغ در این سایت ها پرداخت می کنند، شرایط ویژه بیشتری در نظر بگیرند. این یک چرخه معیوب است. تبلیغ های پولی و محتواهایی که اسپانسر می گیرند، دسترسی درست به محتواها را تضمین می کنند. به علاوه، برندها با طرفدارانِ بیشتر برای صفحاتشان در فیس بوک پول کمتری برای انتشار محتوایشان می پردازند. اگر لایک ها و دنبال کنندگان بیشتر مساوی تبلیغات ارزان تر است، حدس بزنید چه کسانی به سمت این تاکتیک پیش می روند.
3- بالا بردن دسترسی. همان طور که برندها طرفداران بیشتر و بیشتری به دست می آورند و هرچه که شبکه های اجتماعی بزرگتر و بزرگتر می شوند، هزینه برای دسترسی به آن ها بیشتر می شود. وقتی که برندی برای محتوای با کیفیت سرمایه گذاری انجام می دهد، شما می توانید مطمئن باشید که این محتواها بزرگترین تعداد مخاطبان را به دست خواهند آورد.
4- تشکل های تخصصی بازاریابی محتوا. بر خلاف این موارد، انتظار داشته باشید که پول بیشتری به سمت شرکت هایی چون Tablooa و Outbrain سرازیر شود چرا که به طور خاص بر روی نحوه ی قرار گرفتن محتوا و جایی که ممکن است بازدید بیشتری داشته باشد، کار می کنند.
5- نظارت، فیلتر کردن و تحلیل ارتباطات. پلتفورم های نظارت رسانه های اجتماعی برای سال ها حضور داشته اند، اما قیمت های سنگین مصوب، آن ها را به لیست آرزوهای بسیاری از سازمان ها اضافه کرده است. هر چه که افراد و برندهای بیشتری محتوا تولید کنند، تشخیصِ آن چیزی که مرتبط با شماست، سخت خواهد شد. به عنوان نتیجه، ابزارهای تحلیل و نظارتِ گران از لیست آرزو ها به سمت بودجه مصوب برای سرمایه گذاری حرکت می کند..
  6- پرداخت اسپانسری. آیا این ها سازمان های تاثیر گذاری هستند که می خواهید به آن ها دست پیدا کنید؟ آن ها می دانند که اثرشان در تاثیرگذاری بر تقاضا است و این کار ارزان نخواهد بود. بر اساس آخرین پیمایش IZEA، 61 درصد از بازاریاب ها پولی پرداخت می کنند تا برخی اسم کالایشان را بیان کنند و این رقم در سال 2014 بیشتر خواهد شد. هر روز مردم درخواست پول و محصول بیشتر دارند، چرا که آن ها می توانند و همین طور برندها به تقاضایشان پاسخ می دهند.
7- کارکنان تمام وقتِ بیشتر. همان طور که محتوای بیشتر و پول بیشتر برای تبدیل و انتشار این محتوا پرداخته شد، کارکنان بیشتری مورد نیاز است تا محتوا را تولید، تعدیل، ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنند. تقاضا برای متخصصین داده، متخصصین بهبود جستجو، خریداران رسانه ای و نوآوران افزایش خواهد یافت، در حالی که برندها سعی می کنند از پولی که سرمایه گذاری می کنند، استفاده ی بهینه نمایند.
اگر فکر کردید که روزهایی که مدیرانتان را ترغیب به سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی می کنید، گذشته است، آماده برای بازگشت به گذشته باشید و با احترام فراوان از آن ها پول بیشتری تقاضا کنید. با بودجه بیشتر، انتظارات بیشتر و فشار بیشتری می آید. آیا استراتژی رسانه ی اجتماعی تان، تولید محتوا و انتشار آن آماده است؟

تیم تولید محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250568

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما