شروع ساختن برند در توئیتر

(4 votes)

اسکات لِوی، مدیر اجرایی شرکت رسانه اجتماعی و کارشناس بازاریابی مجازی، در کتابش اطلاعات مهمی را مطرح می کند که کارآفرینان به آن ها نیاز دارند تا استراتژی رسانه ی اجتماعی خود را بسازند که برند و کسب و کارشان را ارتقاء می بخشد. در گلچینی که در ادامه آمده است، نویسنده نکاتی را پیشنهاد می دهد که شما را قادر می سازد تا تشخیص دهید که چگونه می خواهید، دنیا برند شما را ببینید.

تبلیغات توصیه ای بزرگترین ابزار برای بازاریابی است که شما می توانید آن را تقاضا کنید ( و یکی از ارزان ترین ها). توئیت ها، پست ها، ایمیل ها، متن ها و دیگر ابزارهای به اشتراک گذاری راه های ابتدایی هستند که برندهای متعددی با آن ها سر و کار دارند و آن ها را به عنوان رهبران صنعت شان باقی نگه می دارد. مردم نسبت به برند شما هیجان زده می شوند، زمانی که شما نسبت به آن هیجان زده باشید. در هسته اولیه آن، برندسازی به دو فاکتور کلیدی بر می خورد: اشتیاق و قابلیت مورد علاقه بودن.

بر خلاف فروشندگانی که سریع حرف می زدند و در برنامه های تلویزیونی که سالیان پیش دیر وقت پخش می شد، حضور پیدا می کردند و می توانستند هر چیزی را که در دستشان بود، بفروشند، اگر شما اشتیاق خاص و لازم را نداشته باشید و باور نداشته باشید که چیزی که می فروشید بهترین محصول یا خدمتی نیست که در دسترس است، هیچ کس دیگری آن را باور نخواهد کرد. شما نمی توانید فکر کنید که خوب است؛ شما نمی توانید فکر کنید که این محصول بهتر از محصول های رقیبش است. شما باید باور داشته باشید که چیزی که در اختیار دارید و آن را پیشنهاد می دهید از ابتدا به عنوان بهترین چیزی است که وجود دارد.

استیو جابز، یکبار در مورد ارزش های اصلی اپل صحبت کرد و می گفت: " ما به کارکنانی با شور و اشتیاق اعتقاد داریم که می توانند دنیا را بهتر کنند... و آن کارکنان کسانی هستند که به اندازه کافی دیوانه هستند و فکر می کنند دنیا را تغییر می دهند و به واقع این کار را انجام می دهند."

در کنار اعتماد ذاتی که درون محصول یا خدمت شما وجود دارد، قابلیت مورد علاقه بودن هم حضور دارد. مردم چه این موضوع را بفهمند، چه نفهمند، در مورد برندهایی که دوست دارند هر روز صحبت می کنند و برای آن ها تبلیغ می کنند. چه هینکن باشد یا بودوِیزر؛ ماشین های فورد باشد یا کامیون های چِوی، مردم در مورد برند ها صحبت می کنند، پیشنهاد می دهند یا به اشتراک می گذارند، چرا که شرکت را دوست دارند و به چیزی که از آن طرفداری می کند، نحوه ای که با مشتریانش برخورد می کند و محصولات و خدماتی که ارائه می دهد، علاقه دارند. اگر مردم شما را دوست نداشته باشند، به شما اعتماد نداشته باشند یا با شما نتوانند ارتباط برقرار کنند، در مورد برند شما لغتی هم به کار نخواهند برد.

قبل از این که امروز بتوانید برند سازی کنید، به خصوص در رسانه های اجتماعی، شما باید بفهمید که در این جایگاه قرار ندارید تا تبلیغ کنید یا چیزی را بفروشید. مردمی که به آن ها دسترسی دارید، فقط افرادی نیستند که پول دارند یا شما بخواهید آن ها محصولات یا خدمات شما را بخرند. آن ها مردمی هستند که شما می خواهید با استفاده از برند شما هویت پیدا کنند و به کاری که انجام می دهید و آن چیزی که شما طرفدار آن هستید، علاقه داشته باشند. پس اگر تا بدین جا به دنبال شستشوی مغزی مردم بودید تا هر چیزی را به هر کسی، با هر قیمتی بفروشید و بفروشید و بفروشید ، شما باید مجموعه تفکرات خود را تغییر دهید قبل از آن که بخواهید ازطریق رسانه های اجتماعی برند سازی کنید.

در مرکز برندسازی، درک این موضوع وجود دارد که شما چه کسی هستید. این هویت شما در جهان خواهد بود. اگر به درستی انجام شود، هویت شما به طور مثبتی بر مردم اثرگذار خواهد بود.

برای آنکه بدانید چه کسی هستید، از خودتان این سوالات را بپرسید:

•کسب و کار شما چه چیزی را پیشنهاد می دهد؟

شما ممکن است محصولات، خدمات یا حتی خرد و دانشی را در مورد موضوعی خاص ارائه دهید. کسب و کار شما به چیزی احتیاج دارد که مردم بتوانند دوست داشته باشند، که می تواند شامل هر چیزی باشد، از طراحی پوشاک گرفته تا نکات بازسازی خانه.

•برند شما از چه چیزی طرفداری می کند؟

این موضوع شامل عقاید و ذوق و شوق شما به جای محصولات و خدمات شما می شود. برای مثال، آیا شما تمایلی به سازگار بودن با محیط زیست دارید؟ در مورد تکنولوژی چه تمایلاتی دارید؟ در مورد پشتیبانی از خیریه ای به خصوص اشتیاقی دارید؟ در مورد اصلاحات دولتی چطور؟

•چه چیزی محصولات، خدمات یا کسب و کار شما را از رقبایتان متمایز می کند؟

چه چیزی می توانید پیشنهاد بدهید که شما را از دیگران متمایز سازد؟ ممکن است شما پشتیبانی فنی بهتری را ارائه دهید؛ خدمات قابل اعتماد تر و سریع تر؛ محصولاتی منحصر به فرد با طراحی خاص؛ یا سیاست بازگشت سرمایه ای که در صنعت شما بی بدیل است.

•چرا شما این کار را انجام می دهید؟

اگر هر کارفرمایی به طور جدی در تجارتی بوده تا پول در بیاورد، هر کس به پرمنفعت ترین صنعت ها نگاه می کرد و تجارتشان را در آن زمینه ها عملیاتی می کرد. به وضوح، مردم به دلایل متفاوت در صنایع مختلفی حضور دارند. شوق من به کامپیوتر، تکنولوژی، وب و کمک کردن به مردم من را به سمت این راه کشانده است. گل فروش ها رویایی برای کار کردن با گل داشته اند، استودیوهای رقص توسط مردمی که عاشق رقص هستند، اداره می شوند، بازیگران تمایل به بازی و اجرا دارند، خرده فروشان عقیده دارند که محصولات آن ها بهترین است و مشاوران مالی عاشق دنیای سرمایه هستند. به تصویر بزرگ فکر کنید و اینکه چرا علاقه دارید که در کسب و کاری خاص فعالیت بکنید و چه اثری از خود به جای می گذارید با کاری که انجام می دهید.

تمام این موارد سوالات مهمی هستند که باید پاسخ داده شوند، زمانی که می خواهید خود و کسب و کارتان را به برندی تبدیل کنید، به خصوص به صورت آنلاین و در رسانه های اجتماعی که همه چیز در آن ها شفاف است و باید باشد.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید183345

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما