نتیجه یک پیمایش: ایمیل 40 برابر از فیس بوک و توئیتر مؤثرتر است

(5 votes)

چی؟ شما نرم افزار Outlook Express رو باز کردید و ایمیلی رو یادداشت می کنید؟

به طور حتم می دانید که دوره ی این شیوه بازاریابی و ارتباطات گذشته است؟ مانند دیسکت ها و موبایل هایی به اندازه ی کفش شکیل اونیل (بازیکن بسکتبال).

پیمایشی توسط مؤسسه مکنزی انجام شده است که بیان می کند، ایمیل برای دسترسی به بسیار مشتریان موثرتر از همه ی آن توئیت ها، پست ها و لایک هایی است که شما در شبکه های اجتماعی با آن سر و کار دارید. نزدیک به 40 برابر از فیس بوک و توئیتر روی هم تاثیر بیشتری دارد.

 

اگر در تعجب هستید که چرا بازاریاب ها به فرستادن ایمیل هر چه بیشتر و بیشتر تأکید می کنند، مکنزی بیان می کند که توضیح ساده ای برای آن وجود دارد، "چون جواب می دهد."

این موضوع پوشه دریافتی ایمیل مان را تشریح می کند.

ما از پیمایش مکنزی یاد گرفتیم که چه کسی ارزش ایمیل زدن را حفظ می کند، اگر هدف شما جذب مشتریان باشد و نه فقط هدف این باشد که آن ها را با آخرین اخبار خانوادگی یا تجارب سفر آگاه کنید.

بنا بر نظر شما، گزارش مکنزی می تواند برایتان تکان دهنده باشد یا چیزی باشد که سال ها بیان کرده باشید.

آغاز دوره شبکه های اجتماعی

از زمان شروع دوران رسانه های اجتماعی، برگردیم به زمانی که ماموت ها در دشت ها و چمنزار ها می گشتند و شکارچیان و افرادی دور آتش جمع می شدند و با هم حرف می زدند، که در آن زمان هم مخالفین عقیده ی عموم، همه جا از اهمیت ایمیل صحبت می کردند.

پیش گوی قدیمی، جرمیا ایانگ در سال 2009 در مورد این موضوع بحث می کرد که ایمیل بزرگترین و اولین شبکه ی رسانه ای بود و شکاف های غار موجود در اینفوگرافیک های HostPapa نشان می دهند که درگیری خونین بین ایمیل و رسانه های اجتماعی مسئله مورد بحث سال های اخیر است.

اخیراً، سایت Hospitality Net در دسامبر، 3 تا از جایزه های یک بازی 5 دوره را به ایمیل داد در مقاله ای با عنوان "ایمیل در برابر رسانه اجتماعی: کدام یک سزاوار سرمابه گذاری بازاریابی شماست؟"

"هنگامی که تعداد زیادی از افراد به شبکه های اجتماعی معتاد هستند، بدون شک و به راحتی ایمیل برنده خواهد شد." مادیگان پرت در متنی برای صنعت هتل داری این را متذکر شد.

هنوز قسمت های تحقیق مکنزی نقش خود را در این بحث به صورت قابل توجهی بازی می کند. در پست مربوط به این پیمایش، نورا آفریتر، جولین بودت و ویوین ونگ 3 نکته را پیشنهاد می دهند، برای کسانی که از طریق ایمیل به بازاریابی یا ارتباطات می پردارند. در بین آن ها این نکته است که "به مسیر فکر کنید، نه به کلیک (مقصد مورد نظرتان)."

اصطلاح صفحه های فرودِ سفارشی برای صفحات وب به کار می رود که کاربر را مستقیم به گزینه ی مورد نظر می فرستند یا مشخصه هایی را در ایمیل به افراد سفارش می دهند و کاربران بر روی آن ها کلیک می کنند. این صفحه ها می توانند نرخ مکاتبات و مکالمات را تا 25 درصد افزایش دهد. همچنین موبایل را فراموش نکنید. نزدیک به 45 درصد از همه ایمیل های بازاریابی روی یک دستگاه موبایل باز می شوند.

بدشانسی از طرف استفاده کنندگان گوشی های هوشمند است که نمی توانند با نشستن پشت کامپیوتر اذیت شوند. درست است؟ آن ها همه را با بازی کردنشان آزار می دهند در حالی که خدمات خاطره انگیزی در حال اجرا برای آن هاست. به هر حال، چه کسی به آن ها احتیاج دارد؟

مکنزی می گوید که آن ها را از سر خود باز کنید.

"شرکت گوگل بیان می کند که 61 درصد از کاربران به سایت هایی که امکان دسترسی به آن ها از طریق موبایل وجود ندارد، بر نمی گردند." این مقاله بیان می کند که "بد تر از آن این است که40 درصد از آن ها به سایتِ شرکتِ رقیب مراجعه می کنند."

به نظر می رسد که نه تنها باید در مورد کارکردهای ایمیل در برابر رسانه های اجتماعی دوباره فکر کنید، بلکه در مورد استراتژی های موبایل و صفحات اینترنتی هم باید فکری اساسی داشته باشید.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید183347

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما