3 گام برای محافظت از رتبه بندی در جستجوی وب سایتها

(6 votes)

به طور حتم شما به دنبال بهترین راه های بهینه سازی موتورهای جستجوگر SEO هستید تا رتبه بندی بالایی را برای وب سایت تان در صفحات نتایج موتور جستجوگر (SERPs) به دست آورید. بعد از هفته ها و ماه ها تلاش برای ساختن مضامین سایت, فراخواندن مشتریها و ساختن لینک, در نهایت به نقطه مطلوبی در رتبه بندی ها رسیده اید ولی بایستی بدانید که کار شما هنوز تمام نشده است.

به منظور درک این علت امر می توانید به این مثال توجه کنید, مثلا: ما می دانیم که حفظ وزن ایده آل عملی بسیار دشوار می باشد. همانطور که کم کردن وزن چالشی بزرگ می باشد, نگه داشتن وزن و باقی ماندن در همان وزن ایده آل, تلاشی بسیار دشوارتر است. این مسئله در مورد وب سایتها نیز صادق است, حفظ رتبه بندی بالا در نتایج جستجو می تواند بسیار دشوارتر از دستیابی به رتبه اول در رتبه بندی ها (Ranking) باشد.

در اینجا به ذکر سه گام مهم می پردازیم که با در نظر گرفتن آنها قادر خواهید بود تا رتبهء بالای وب سایت خود را که برای آن تلاش فراوانی داشته اید حفظ کنید:

1-به بهترین تلاشها و اقدامات خود در جهت رسیدن به SEO ادامه دهید:

بر اساس یک گفته معروف " بهترین راه دفاع, حمله (یورش) خوب می باشد." بنابراین به دنبال بهترین تلاشهای خود برای رسیدن به SEO باشید و راه خود را ادامه دهید. مهم نیست که قصد دارید به چه رتبه ای در Rankings دست یابید, مسئله مهم این است که هرگز از فعالیتهای خود برای ساختن لینک, تلاش برای نوشتن مضامین مناسب برای سایت خود و برنامه هایی برای افزایش مشتری, دست نکشید تا جایگاه SERPs (صفحات نتایج موتور جستجوگر) را حفظ کنید.

اگر به رتبه بندی خود اکتفا کنید و از تلاش کردن برای SEO عقب بیافتید, شما در خطر عقب ماندن خواهید بود. در حالیکه رقبای شما که از تلاش خود برای ارتقا موتورهای جستجوگرشان نکاسته اند, از شما پیشی خواهند گرفت.

2-حضور SERPs خود را با قرار دادن لیستهای چندگانه گسترش دهید:

اگر به نتایج خوبی برای جستجوی یک کی کلمه کلیدی (Kayword) در صفحات نتایج جستجو دست یافته اید, می توانید این موقعیت را با قراردادن فهرستهای چندگانه در همان صفحه ارتقا بخشید.

این امکان وجود دارد تا با استفاده از تاکتیکهای مختلف, موقعیتهای متفاوتی در نتایج جستجو به دست آورید:

•اگر سایت شما برای لینکهای سایت گوگل (Google Site Links) واجد شرایط می باشد, شما می توانید تعیین کنید که مثلا 4 تا 6 لینک در پایین نتایج نتایج جستجوی اولیه خود دریافت کنید, هریک از این لینکها به یک صفحه داخلی در وب سایت شما اشاره می کند. در حال حاضر, این برنامه به صورت خودکار عمل می کند. تنها زمانی برای دریافت لینک واجد شرایط می باشید که گوگل فرض کند وب سایت شما به اندازه کافی قدرتمند است. این بدان معنی است که معیارهای تعیین کننده تنها توسط خود گوگل شناخته می شوند.

•همچنین می توانید در وب سایت خود, صفحات بیشتری را برای همان کلمه کلیدی (هدف) بهینه سازی کنید و این احتمال را که صفحات چندگانه قادر خواهند بود تا موقعیتها را در همن لیست نتایج جستجو تعیین کنند, افزایش دهید. اما بسته به اینکه صفحات موجود چگونه کلمات کلیدی SEO را مورد هدف قرار می دهند, در تجارت شما نیز نتایج مختلفی خواهد داشت و شاید عملکرد منطقی برای شما نداشته باشد. بعنوان مثال اگر سیستم شما در حال حاضر نسبت یک به یک (یک کلمه کلیدی برای هر صفحه در سایت شما) در حال فعالیت می باشد, پس احتمالا با تغییر تمرکز کلمات کلیدی خود, صفحات چندگانه ای را در همان صفحه جستجو پیدا کنید, بدان معنی که شما در حال از دست دادن رتبه بندی احتمالی خود برای کلمه کلیدی دیگری هستید.

•سعی کنید صفحات خارجی شبکه را نیز رتبه بندی کنید تا همان SERPs را با لینکهای دیگر نیز حفظ کنید. بعنوان مثال " اگر شرکت شما بعنوان بخشی از تلاشهای بازاریابی خود در حال انتشار ویدئوها در YouTube می باشد, در نتیجه شما می توانید از این ویدئوها نیز در کنار تلاشهایتان برای ساختن لینک استفاده کنید و SERPs را ارتقا بخشید, یعنی به طور همزمان با فعالیت اولیه وب سایت خود, از لینکهای خارجی نیز بهره بگیرید."

همانطور که می دانید دستیابی به تمام این تاکتیکها عملی بس دشوار است.

3-نسبت به جملات منفی SEO به صورت حرفه ای عمل کنید:

بایستی از قابلیتهای منفی SEO نیز آگاه باشید. برخی جملات ناخواسته, حاصل از کاربرد تکنیکهای SEO هستند و منجر به جریمه هایی برای موتور جستجوگر شما می شوند. بعنوان مثال: "لینکهای اسپم (Spam Links) را در نظر بگیرید, برخی از این لینکها حاوی بسته هایی با عنوان "10000 لینک در ازای 10 دلار" می باشند که می تواند جریمه هایی را برای موتور جستجوگر شما به همراه داشته باشد." خرید این لینکها و نشان دادن آنها به وب سایت رقبای شما, می تواند سبب از دست رفتن رتبه و کم شدن ترافیک بازدید از سایت شما گردد.

متاسفانه, راه مطمئنی برای جلوگیری از جملات منفی SEO برعلیه وب سایت شما وجود ندارد. تنها راه این است که همواره تمامی لینکها و حتی بک لینکهای (Backlink) سایت خود را تحت نظر قرار دهید و لینکهای بدون کیفیتی را که شما نساخته اید حذف کنید. اگر با چنین لنکهایی مواجه شدید, می توانید اقدامات متعددی را برای ردیابی و حذف آنها انجام دهید. اگر بدین گونه گام بردارید احتمال برداشته شدن جریمه ها نیز وجود دارد. می توانید درخواستی برای بازبینی مجدد ارائه دهید تا سایت خود را با همان رتبه قبلی حفظ کنید.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید183343

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما