5 نشانه نیازمند بودن به لوگوی جدید

(4 votes)

چندی پیش Yahoo لوگو (آرم) خود را تغییر داد. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا شرکت شما نیز آماده استفاده از طرحی جدید برای لوگو می باشد؟

"لوگو یا آرم درحقیقت چهره عمومی تجارت شما می باشند." این جمله به نقل از Patrick Lleweiiyn رئیس و مدیرعامل یک شرکت طراحی گرافیک بنام "99 designs" می باشد. این شرکت به تجارت ها و مشاغل مختلف کمک می کند تا لوگوی جدید بسازند. باور آنها این است که " اگر لوگوی شما دیگر معرف تجارت شما نمی باشد, زمان عوض کردن آن رسیده است." بر اساس نظر آقای Llwelly شاخص های متعددی وجود دارند که نشان می هند تجارت (کسب و کار) شما نیازمند یک لوگوی جدید است. 

در اینجا به ذکر 5 نشانه از نشانه هایی می پردازیم که زمان تغییر لوگوی شما را یاد آور می شوند:

1.لوگوی شما با رسانه های مدرن همخوانی ندارد:

اگر لوگوی شما 15 سال پیش طراحی شده است, احتمالا برای کارکرد در محیط یک وب سایت و یا رسانه های گروهی دیگر مانند: Facebook و Twitter مناسب نمی باشد.

برطبق گفته آقای Llwellyn "ممکن است که لوگوی شما بعنوان یک آرم و یا برروی تراکت های رنگارنگ ظاهر زیبایی داشته باشد, ولی امروزه تجارت های مختلف از روش های متنوعی برای تبلیغ شرکت خود استفاده می کنند." "این مهم است که لوگوی شما در محیط های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشد."

کارآفرینان باید از خودشان بپرسند که: آیا اندازه لوگوی شما قابل بزرگ شدن و یا کوچک شدن می باشد و یا هنوز قابل خواندن است؟ آیا لوگوی شما در زمینه سیاه و سفید نیز ظاهر خوبی دارد؟ آیا می توانید تصویر دیگری از آن بیرون بکشید؟ آیا می توانید از لوگوی خود بعنوان طرحی برای یک اپلیکیشن در موبایل استفاده کنید؟ اگر پاسخ شما به هریک از این سوال ها منفی می باشد, زمان آن رسیده است که لوگوی خود را عوض کنید.

2.لوگوی شما نمی تواند تجارت فعلی شما را عرضه کند:

بسیاری از کارآفرینان, کار خود را با یک محصول و یا ارائه یک سرویس در دنیای تجارت شروع کرده اند, کم کم رشد می کنند و تنوع بسیاری در کار خود ایجاد می کنند. اگر لوگوی شما, کاری را که در حال ارائه آن هستید انعکاس نمی دهد پس زمان تغییر لوگو فرا رسیده است. برطبق نظر آقای Llewellyn "لوگوی شما بایستی نمایشگر کاری باشد که شما  امروز انجام می دهید, نه کاری که در گذشته انجام می دادید. در ضمن باید اهداف آتی را نیز در برگیرد."

3.لوگوی شما بر اساس طرحی بوده که خودتان آن را انجام داده اید:

اگر خودتان و یا یکی از افراد فامیل و دوستانتان بصورت غیر حرفه ای, لوگویی طراحی کرده اید شاید زمان آن فرا رسیده باشد که از فردی حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. شرکتی مانند شرکت Apple بخش عمده ای از موفقیت خود را با تاکید بر طراحی لوگوی خود مدیون است. در نتیجه انتظار مردم دنیا از طراحی لوگو بسیار بالا رفته است.

اگر هیچ گونه تعریف و تمجیدی نسبت به طراحی لوگویتان دریافت نمی کنید, احتمالا نیاز است آن را دوباره طراحی کنید.

4.لوگوی شما به اندازه لوگوی رقیبتان جذاب نمی باشد:

رسانه های اجتماعی همواره سایتهایی مانند Yelp را بازبینی می کنند؛ این سایتها به طور فزاینده ای سبب افزایش رقابت در دنیای تجارت می شوند. براساس پیشنهاد آقای Liewellyn بهتر است به طراحی لوگوهای رقبای خود نیز نگاهی بیندازید و اگر لوگوی آنها جذاب تر از لوگوی شما می باشد, نشانه خوبی است که شما نیز لوگوی خود را به روز کرده و یا عوض کنید.

اگر هم مطمئن نیستید می توانید میزان دنبال کردن رسانه های گروهی و طرفداران سایر لوگوها را با طرفداران لوگوی خود مقایسه کنید, اگر لوگوهای دیگر پرطرفدار هستند, شاید لوگوی شما باید عوض شود. "تاثیر یک لوگوی خوب را دست کم نگیرید."

5.لوگوی شما بسیار پیچیده است:

براساس نظر کارشناسان, روند رو به رشدی " در ساده کردن طراحی ها" مشاهده می شود. در گذشته طیف های رنگی و سایه روشن ها برای طراحی لوگو مورد پسند بودند ولی امروزه این تاکتیک ها از مد افتاده و منسوخ شده اند و در ضمن نمی توان از آنها در محیط های رسانه ای مختلف استفاده کرد.

در عوض یک طرح ساده با حداکثر 3 رنگ انتخاب کنید, صفحه ای با زمینه مات بسیار مناسب می باشد. اگر می خواهید بدانید که لوگوی شما ساده و موثر است, پس زمینه آن را شفاف یا Transparent انتخاب کنید, اگر قابل تشخیص باشد نشانه مناسب بودن آن است.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید183346

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما