چگونه خود را معرفی کنید تا زندگی بهتری داشته باشید

(8 votes)

این مقاله دومین مقاله از مجموعه مقالات "برندسازی شخصی برای زندگی بهتر" میباشد که توسط کارشناس بازاریابی آقای Jim Josepeph نوشته شده است و به شما کمک می کند تا برندی موفق بسازید.

شما در زندگی روزانه خود, هر روز د رحال معرفی کردن نام خودتان هستید. در عین حال بایستی نام تجاری کسب و کار خود را نیز به دیگران معرفی کنید.

در اصل بازاریابی در نحوه ارائه خدمات شما به افراد پیرامونتان و نیز آنچه که شما به آنها پیشنهاد می دهید خلاصه می شود. عملی که انجام می دهید و ارتباطی که با سایرین برقرار می کنید از جمله عواملی هستند که سایر افراد را به استفاده از کالای تجاری شما ترغیب می کنند. 

زمانی که نام (برند) شخصی خود را معرفی می کنید, در حال ایجاد تجربه ای هستید که نتایج آن بعدها وارد زندگی شما خواهد شد.

در حقیقت بازاریابی چیزی جز ایجاد همین تجربه و رابطه میان شما و مشتریانتان نمی باشد. این اصل در تمام زندگیتان صادق است؛ بدین معنی که چه نام تجاری بزرگی داشته باشید و چه در زندگی فردی خود در مسیر رسیدن به اهدافتان می باشد, بایستی به آن توجه کنید.

نکته کلیدی در این مبحث, به دست گرفتن کنترل (مدیریت) می باشد. شما مدیر تجاری برند (نام تجاری) خود هستید و بایستی عهده دار کارهای خود باشید, پس نام تجاری (برند) خود را دوست بدارید.

وقتی با دقت برنامه های بازاریابی و الگوهای تجارت را بررسی می کنیم, در می یابیم که تمام برندهای بزرگ قبل از هر کاری به شناختن برند خود اقدام می کنند؛ تا دریابند در چه زمینه هایی توانایی دارند و برای پیشرفت به چه چیزهایی نیاز دارند. در حقیقت برندهای بزرگ, فهرستی از توانایی ها و استعدادهایی که منجر به ساخت برندی بزرگ شده است تهیه می کنند و از آنها در تعریف وساختن نام تجاری خود استفاده می کنند.

شما هم باید دقیقا از این روش مدیریتی پیروی کنید. بدون شک, بدون داشتن تعریفی مناسب از نام شخصی خود قادر نخواهید بود تا نام یا برند یا کالای خود را عرضه کنید. در ضمن قسمتی از فرآیند نیز شناسایی روش هایی است تا نام خود را برجسته تر از سایر برندهای مشابه نشان دهید, چگونه کارآزموده شوید و یا به گونه ای کاملا متفاوت, با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

بهتر است نام تجاری شخصی خود را این گام که "می خواهید چه کسی باشید" آغاز کنید. این گام اصلی ترین مرحله می باشد. مسلم است که بدون دانستن این مطلب که "از زندگی خود چه می خواهید" قادر نخواهید بود پیشرفت کنید. پس کاری که تمام برندها انجام می دهند را سرلوحه خود قرار دهید.

وقتی می خواهید نام تجاری شخصی خود را شروع کنید به این نکات توجه کنید:

•بایستی استعدادهای خود و ویژگی های فردیتان را شناسایی کنید. (ویژگی هایی که در حال حاضر دارید و یا می خواهید در طول زمان به دست آورید.)

•مطمئن شوید که می توانید در هر یک از این استعدادها و قابلیت ها به بالاترین درجه پیشرفت برسید.

•باید دریابید که آیا قادرید تا با استفاده از توانایی های خود, تفاوتی بزرگ میان خود و سایرین ایجاد کنید؟

•این نکته را در نظر بگیرید که آیا استعدادهای شما برای شما موفقیت و شادی در زندگی به همران خواهد داشت یا خیر؟ (مهمترین نکته توجه به موفقیت و رضایت فردی شما می باشد.)

در مورد این مسئله که می خواهید در چه زمینه هایی از زندگیتان به موفقیت و شادی دست یابید, طرح ریزی کنید که می تواند شامل شغل شما, زندگی اجتماعی, روابط, فرزندان و مکانهایی که ممکن است در آنجا زندگی کنید, باشد. بهتر است قبل از اینکه دیر شود این کار را انجام دهید چرا که تمامی آنها با نام (برند) شما و در نهایت با تصمیم شما مرتبط خواهد شد.

بخاطر داشته باشید که بایستی تعریفی هدفدار از نام تجاری شخصی تان داشت باشید: یعنی چه چیزی از زندگی خود می خواهید؛ که لزوما ارتباطی به جایگاه فعلی شما ندارد. لازم است تا این فهرست را به موقعیتی برای برند خود تبدیل کنید.

ولی هرگز فراموش نکنید که مسیرتان را با دوست داشتن نام تجاری خود آغاز کنید.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید209095

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما