برند خود را از منظر مشتریان خود تجربه کنید

(2 votes)

به طور حتم تاکنون شاهد بوده اید که وقتی وارد کافه مورد علاقه خود شده اید و طبق منوال همیشه سفارش خود را داده اید. وقتی برای پرداخت صورت حساب به سمت پیش خوان رفته اید, لایه ای از خاک را برروی پیشخوان دیده اید و چند لکه نیز برروی شیشه ها بوده است, در صورتی که پشت پیشخوان کاملا تمیز بوده است. جای تعجب است زیرا که کارکنان آن مکان به تمیز کردن اهمیت داده اند ولی همه مکان را تمیز نکرده اند. این مورد یکی از موارد ساده ای است که ممکن است به چشم شما نیامده باشد ولی مشتری شما متوجه آن شده است. 

پرسنل کافه تنها به تمیز کردن پشت پیشخوان و فضای کار خود اکتفا نموده اند, بیشتر تمرکز آنها برروی ارائه سرویس می باشد ولی نکات کوچک را فراموش کرده اند. در حالی که می بایست بایستند و ببینند که محیط کار آنها از دید یک مشتری به چه شکلی دیده می شود.

 

بهتر است شما بعنوان مدیر یک شرکت (یا تجارت یا هرگونه کسب و کار) هرچند وقت یکبار از محل ورود کارکنان و یا مشتریان خود وارد شرکت شوید. البته اگر همیشه این کار را انجام دهید, شاهد خواهید بود که مشتریان شما هر روز با چه چیزهایی در شرکت شما مواجه می شوند. 

بر اساس نظر کارشناسان این حرفه, نام تجاری شما در واقع تجربه ای است که مشتریان شما نسبت به محصولات و برند شما دارند. این تجربه شامل موارد بی شماری می باشد, مثلا تمیز بودن راهروی ورودی شرکت شما برروی مشتریان, تاثیر گذار خواهد بود. این تجربیات به تدریج در محیط هایی مانند: Twitter, Facebook و Instagram به اشتراک گذاشته می شود.

در حقیقت چگونگی احساس مشتریان برای برقراری ارتباط با نام تجاری شما, همان نکته تعیین کننده در موفقیت شما می باشد. به طور مثال: اگر احساس مشتری نسبت به تمیزی کافه شما خوب نباشد, بتدریج مشتریان همیشگی خود را از دست خواهید داد. اگر از احساس و تجربه مشتریان خود در مورد نام تجاری تان اطلاعی ندارید, در نتیجه درک واقعی از برند خود نخواهید داشت. علت این است که شما نام تجاری خود را از منظر مشتریان تماشا نکرده اید.

شاید راه رفتن و بازرسی درب ورودی شرکت, کاری عجیب برای شما باشد ولی به این نکته توجه کنید: چیزی که از نظر شما تمیز و مرتب است, احتمالا از نظر مشتریان شما این گونه نبوده است. ممکن است استانداردهای شما برای تمیزی, از نظر مشتریان کافی نباشد.

پس وانمود کنید که یک مشتری هستید و از درب جلویی وارد شرکت شوید. برند خود را آنگونه که مشتریان تجربه می کنند, بنگرید و احساس آنها را درک کنید. از خود بپرسید که آیا همان برندی که می خواهید, هستید و یا برند شما به گونه ای کاملا متفاوت دیده می شود. اگر به این نکات کوچک توجه نکنید بتدریج مشتریانتان را از خود دور کرده و آنها را به یافتن برندهای جایگزین ترغیب خواهید کرد.

تیم تولید و محتوای هودانو

 

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250573

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما