Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 451

برای سفارش طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

(5 votes)

اگر شما یک کاربر عادی اینترنت هستید، دقت کنید که ممکن است برای سفارش طراحی سایت شما، قیمت های پایین بسیاری به شما پیشنهاد شود. حتما به دنبال کشف دلیل ارزانی این خدمات بروید. چون تعداد زیادی از آنها بسیار دردسر سازند. به طور مثال:

الف) احتیاط کنید که نرم افزارهای آماده و برنامه نویسی شده خارجی را به شما تحمیل نکنند.


در این نرم افزارها غالبا 2 نکته اساسی نهفته است که شما هیچگاه از شرکت های طراحی سایت که از این هسته ها استفاده می کنند، نخواهید شنید:
1- این زیر ساخت های نرم افزاری کاملا رایگان هستند و شما نباید عملا هیچ هزینه ای برای آنها پرداخت نمایید.
2- این نرم افزارها می بایست توسط admin های حرفه ای مدیریت شوند و برای یک کاربر عادی بسیار پیچیده اند. در نتیجه یک کاربر عادی نمی تواند همواره وب سایت خود را به خوبی بروز نگه دارد.

ب) پشتیبانی یک نرم افزار بسیار مهم تر از خود نرم افزار است.


در یکی از جلسات شخص مقابل به من گفت که وب سایت قبلی اش را بکلی فراموش کرده است و می خواهد وب سایتی جدید طراحی کند. علت را از وی جویا شدم. گفت: " نمی توانستند پاسخ ایمیل های من را حتی پس از 10 روز بدهند! " . اولین سوالی که به ذهن من رسید این بود که چقدر برای طراحی این وب سایت هزینه کرده است؟! و البته جواب مبلغی نا قابل بود. 400 هزار تومان. گفتنی است که این مورد، شامل نکته "الف" نمی شد. از قرار معلوم احتمالا آن شرکت طراحی وب به تولید انبوه رسیده بود که با این نرخ، نرم افزار خود را ارائه می کرد و از ارائه پشتیبانی صحیح به مشتریانش قافل شده بود. از قرار معلوم درآمد خوبی داشتند و یکی از مناطق گران قیمت تهران، دفتر شیک و قابل توجهی تهیه کرده بودند.
هزینه خرید خدمات خیلی مهم نیست. دقت در کیفیت در یافت خدمات طراحی وب، خیلی خیلی مهمتر است. شما در مقابل آماج حملات تبلیغاتی شرکت های طراحی وبسایت قرار دارید و در این کارزار، تنها خدمات زنجیره ای این شرکتهاست که می تواند برایتان سفید را از سیاه متمایز نماید. یک شرکت خدمات وب باید بتواند تمام نیازهای شما در دنیای مجازی را مرتفع نماید. طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت، رنکینگ گوگل، تبلیغات اینترنتی، وب مارکتینگ و ... از جمله این خدمات هستند.

پ) طراحی وب سایت به همراه دانش تجارت است که معنا پیدا می کند.


بهتر است طراحی وب سایت خود را به مراکزی بسپارید که با تجارت بطور کلی و از بازاریابی، فروش و تبلیغات بطور جزئی آشنا باشند. چون شما می خواهید از وب سایت خود درآمد داشته باشید. هزینه سربار برای خود نمی تراشید. از همین روست که نمی بایست "چشم بسته" اقدام به عقد قرارداد کنید. یک شرکت طراحی وب سایت باید بتواند در قبال طرح تجاری شما برای وبسایتتان، مشاوره علمی و منطقی را ارائه دهد. آنها می توانند نقاط کور و قوت طرح تجاری شما را یافته و به شما گوشزد کنند. معمولا این خدمت در مراکز معتبر به صورت رایگان ارائه می شود. از تجربیات آنها می توانید به رایگان استفاده کنید.

ت) در قبال سفارش خود، از پیمانکار مورد نظر یک مستند چشم انداز مطالبه کنید.


مستند چشم انداز (Vision Document)، متونی است که انتظارات فنی شما از وب سایتتان را به صورت کامل تشریح می نماید. این مستند به تایید شما خواهد رسید و ضمیمه قرارداد خواهد شد و تمامی مراحل پیاده سازی وب سایت طبق آن انجام می شود. یعنی هم شما می دانید که چه چیزی باید تحویل بگیرید و هم طراح شما می داند که چه چیزی را دقیقا باید پیاده سازی کند. در شرکت های معتبر طراحی وب سایت، این وظیفه بر عهده شخصی است که با تخصص "تحلیلگر سیستم" در آن شرکت مشغول به فعالیت است. تحلیلگر سیستم در قالب این مستند، تمام نیازها و امکانات وب سایت مورد نظرتان را به خوبی تشریح می کند و بسیاری از مطالبی که ممکن است حتی به ذهن خودتان نرسیده باشد را در آن بیان می کند. حقوق استخدام یک تحلیلگر سیستم چیزی بین 2 تا 4 میلیون تومان در ماه است و برای بسیاری از شرکت های طراحی وب – که البته با هزینه های بسیار پایین برایتان سایت راه اندازی می کنند – استخدام یک تحلیلگر سیستم توجیه اقتصادی ندارد. بنابراین ممکن است پس از عقد قرارداد با این شرکت ها با یک مستند غیر استاندارد مواجه شوید.

ث) برنامه توسعه وب سایت خود را دور نریزید.


با شرکتی قرارداد طراحی وب سایت ببندید که به شما تعهد توسعه راحت و بی دردسر سایتتان را بدهد. از ابتدا با آنها مقرر کنید که سایت مورد نظر شما، می بایست پس از این مدت به نحوی در اختیارتان باشد که بتوانید به راحتی آن را توسعه دهید.

خیلی از موارد هستند که که توضیح آنها در این مقاله نمی گنجد. در مورد نحوه پرداخت ها، در مورد دریافت سرویس ها، کارکرد نرم افزار و بسیاری از موارد دیگر نکات ریزی وجود دارند که باید به آنها خیلی خوب دقت کنید. در پایان این شما هستید که مشاور خود را انتخاب می کنید. اگر به فکر اجرای یک پروژه خوب و تر و تمیز هستید، تیم تجاری خبره ما در خدمت شما خواهد بود. توصیه می کنیم که یک جلسه مشاوره با کارشناسان ما را تجربه کنید. این جلسه کاملا رایگان و بدون هزینه است.

شما می توانید همه روزه از در ساعات اداری 9 صبح الی 5 بعدازظهر با شماره تلفن های 22898807 و 22898806 و در ساعات غیر اداری با شماره همراه 09197591098 تماس حاصل نمایید.


سیدرضا موسوی دوست
مشاوره تبلیغات, بازاریابی و فروش

 

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250566

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما