برخی از استراتژی های SEO که میتوانند به رتبه بندی وب سایت شما آسیب برسانند

(6 votes)

همانطور که می دانید اطلاعات بسیاری در مورد بهینه سازی موتورهای جستجوگر یا SEO در دسترس می باشد که گاهی اوقات تصمیم گیری در مورد آنها بسیار دشوار است چرا که نمی دانیم چه کار باید بکنیم و چه کاری را نباید انجام بدهیم. افرادی به اصطلاح متخصص (متقلب) اقدام به فروش نکات یا ارائه توصیه های آنلاین می نمایند که در حقیقت دانسته های آنها به رتبه بندی وب سایت شما آسیب می رساند.

زمانی که در حال مدیریت تلاشهای SEO خود هستید و زمانی که در حال تشخیص حرفهای درست و نادرست این افراد به اصطلاح متخصص می باشید, بایستی نه تنها تاکتیکهای موثر را بشناسید, بلکه باید روشهایی را که سبب سقوط سایت شما و ایجاد مشکل میشود را به خوبی شناسایی کنید. بایستی محتوای سایت شما با تجارت شما و نیز مشتریانتان مرتبط باشد و باید هرگونه مانور زیرکانه برای بازی با الگوریتمهای گوگل بپرهیزید.

در اینجا به ذکر 4 عملکرد اشتباه و رایجی می پردازیم که به رتبه وب سایت شما در جستجو صدمه میزند:

اشتباه شماره یک: خریدن لینکها:

هزاران سایت و سرویس وجود دارند که هدف آنها, قانع کردن شما برای خرید لینک از سایر سایتها می باشد. بعنوان مثال سایت Fiverr یکی از متداولترین سایتهایی می باشد که مردم از طریق آن صدها لینک را تنها با قیمت 5 دلار خریداری می کنند و به سایت شما لینک می کنند. ولی این سایتها چه چیزی را به سایت شما لینک می کنند؟ آیا آنها به تجارت یا کسب و کار شما مرتبط خواهند شد؟ آیا قابل اعتماد هستند؟ اگرچه افزودن این بک لینکهای مشهور و شاید قابل اعتماد سبب ارتقای SEO می شود ولی گوگل می تواند شما را به خاطر استفاده و پرداخت پول بابت این بک لینکها, از فهرست نتایج جستجوی خود خارج کند.

نتیجه: سایت شرکت شما از لیست تمام نتایج جستجو ناپدید خواهد شد. پس بابت این لینکها پولی ندهید و به عضویت شبکه هایی که کارشان فروش لینک و انتشار مقالات شما به سایتهای مختلف می باشد در نیایید. این عمل پیامدهای خوبی را برای سایت شما نخواهد داشت.

اشتباه شماره دو: انتشار مضامین غیر مرتبط:

زمانی که در حال ایجاد مضامین برای متن وب سایت خود هستید, بایستی صرفا بدنبال مطالب مرتبط با تجارت, صنعت و مشتریان خود باشید. بعنوان مثال: اگر شما یک لوله کش هستید, لزومی ندارد که در سایت خود از هتل ها سخن بگویید. از دیدگاه گوگل, ذکر مطالبی راجع به هتلها در سایتی که به لوله کشی و تاسیسات مربوط می شود, گیج کننده می باشد. شما می خواهید سایت تان توسط موتورهای جستجوگر قابل شناسایی و نیز معتبر باشد و هدفتان معرفی سایت های دیگر نیست.

گوگل, برای تجربیات و ارتباطات مشتریان با شما ارزش قائل است و اگر این رابطه با مشتریان خود را به اثبات برسانید, گوگل نیز شاهد آن خواهد بود و از سایت شما قدردانی خواهد کرد. پس زمانی که در حال نوشتن مطالبی برای سایت خود می باشید, توجه داشته باشید که نیازهای مشتریان به اندازه اهداف شما ارزشنمد هستند. برای مثال, اگر صاحب یک فروشگاه حیوانات خانگی هستید, به احتمال زیاد توله سگ نیز می فروشید و کلمات کلیدی خود را اینگونه انتخاب می کنید " من می خواهم یک توله سگ بخرم" اما کسی که قصد خرید یک توله سگ را دارد در مورد نحوه نگهداری, غذا دادن, آمپول و غیره اطلاعاتی را نیز از سایت شما خواهد داشت. پس به نیاز مشتریان خود توجه کنید. در مورد تمامی جنبه های زندگی یک سگ که احتمالا مورد نیاز مشتریان شماست فکر کنید و مطالب مفیدی را در این زمینه گرد آورید.

اگر چنین عمل کنید نه تنها الویت بهتری در رتبه بندی خواهید داشت بلکه قابلیتهای خود را نیز در زمینه حیوانات خانگی مانند توله سگ به گوگل نشان می دهید و صلاحیت تجارت خود را برای مشتریان به اثبات می رسانید.

اشتباه شماره سه: کامنتهای اسپم (Spam Comments):

برخی از صاحبان مشاغل, مصمم هستند تا با پرداخت هزینه سایتهایی را در گوشه و کنار اینترنت ایجاد کنید که در حقیقت یک اسپم حاوی بک لینک می باشد. زمانی که افراد اسپم را باز می کنند با کلیک کردن برروی بک لینک به سایت شما دست میابند. اگرچه هدف شما گسترش لینک و ارتباط با سایت شما از طریق سایتهای دیگر و مرتبط با تجارت شما می باشد, ولی نام تجاری شما در معرض آسیب دیدن است, چرا که مشتریان عملکرد شما را بسیار ضعیف و پراکننده می دانند (از آنجا که می دانید فایلهای اسپم, فایلهای قابل اعتمادی نیستند و افراد تمایل کمتری به باز کردن و مشاهده آنها داند, لذا انتخاب این روش از اعتماد مردم به سایت شما می کاهد).

همین مطلب در مورد کامنتهای نامناسب در وب سایت شما نیز صادق است. تمام کامنتهای نوشته شده در سایت خود را تایید نکنید, تنها کامنتهایی را در سایت خود قرار دهید که اعتباری حقیقی برای مشتریان شما به همراه خواهد داشت. علاوه براین, منجر به حفظ ارزش کامنتها و اعتبار و درستی سایت شما می گردد.

اشتباه شماره چهار: لود کردن (Overload) اضافی برروی لینک های متنی Anchor:

Anchor text link, یک کلمه یا عبارت کلیدی در متن موجود در سایت شما می باشد که به URL وب سایت شما لینک می شود. بعنوان مثال می توان به "Awsome entrepreneur website" اشاره کرد که به "Entrepreneur.com" لینک می شود.

اگر چه لینکهای کلمه کلیدی برای SEO سایت شما مفید می باشد ولی باید نسبت به استفاده از آنها با دقت عمل کنید. در گذشته صاحبان شبکه قادر بودند تا صدها لینک متنی Anchor را با کلمات کلیدی ویژه ای بسازند و به همین دلیل وب سایت آنها از رتبه بندی بالایی برخوردار بود, ولی عمر آن دیگر به سر آمده است.

به منظور ارتقای رتبه خود, بهتر است تعداد کلمات کلیدی به صورت متعارف باشد. این بدان معناست که اگر شما 10.000 لینک کلمات کلیدی برای صرفا یک عبارت داشته باشید, ممکن است از نظر گوگل عجیب و غیر معمول باشد. شما باید لینکهای بسیاری برای کلمات کلیدی داشت باشید. مثلا اگر می خواهید رتبه ای برای جمله : "من می خواهم یک توله سگ بخرم" دریافت کنید, بایستی لینکهای متنی Anchor مانند موارد زیر بسازید:

•می خواهم یک توله سگ بخرم

•مالکیت یک توله سگ

•چه واکسنهایی برای توله سگها استفاه کنیم

•سگهای پرطرفدار

•نژادهای دوست داشتنی سگها

•سگهایی که با کودکان بخوبی کنار می آیند.

•تربیت سگها برای دستشویی کردن در ظرف خاک ( گلدان )

•هزینه توله سگها

•باهوش ترین توله سگها برای خرید

عبارات بالا را بعنوان لینک های متنی Anchor انتخاب کنید تا احتمال بازدید از سایت شما توسط مشتریان بالاتر رود. البته سعی کنید که تعداد لینک هایتان بیش از اندازه نباشد. بهتر است لینک هایی با کلمات کلیدی مناسب برای مردم و کاربران اینترنت بسازید نه برای موتورهای جستجوگر.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250570

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما