آیا نسبت به برند خود متعهد هستید؟ پس زمان یک رسیدگی کلی فرا رسیده است.

(3 votes)

بسیاری از مدیران اجرایی ادعا می کنند که به طور کامل از تمام مزایای یک برند برتر آگاهی دارند, حال باید ببینیم که چگونه با آزمون های پیش رو مواجه می شوند و چگونه از برند خود در شرایط دشوار حمایت می کنند.

برای نمونه می توان به امنیت کارتهای اعتباری Target در روزهای اخیر اشاره کرد. بیش از 70 میلیون مشتری در سرتا سر دنیا به دلیل قول ها و قراردادهای این شرکت, به آن اعتماد کردند و اطلاعات شخصی خود را در اختیارشان قرار دادند. مسلما نقض قول این شرکت سبب خسارت ده میلیون دلاری و جریمه های نقدی و قانونی بسیاری می شود.

 

البته این شرکت به سرعت از پس این مشکل برآمد و از مشتریان خود بابتنقض قرارداد عذرخواهی کرد, حتی تخفیف های 10 درصدی نیز برای آنها در نظر گرفت. تمام این موارد نشان از برتر بودن این شرکت دارد زیرا که دقیقا در زمان مشکلات با اقدامی سریع به تعهدات خود عمل کرد و همه چیز را به حالت اول بازگرداند.

بطور بنیادی یک برند مجموعه ای از آیتم های ملموس و غیر ملموس مانند داستان ها, روایات, فعالیت ها, جایگاه, فرهنگ و موارد بیشمار دیگری می باشد که در مجموع از یک فرد یا نهاد برای برقراری ارتباطی به یاد ماندنی با تجارت شما دعوت می کند. برقراری ارتباط و تجربه با مشتریان سبب ایجاد مساوات و انصاف برای برند شما و در نتیجه فروش بیشتر و مکرر آن خواهد شد.

بنابراین قبل از اتمام سال 2014 پیشنهاد ما به شما این است که یک بازرسی جامع از نام تجاری خود داشته باشید که 5 عنصر عمومی زیر را در بر بگیرد:

·         ارتباط برند:

تمامی تبلیغات و مواد تبلیغاتی مرتبط با برند خود را از گذشته تا حال و در تمام وب سایت ها و رسانه های گروهی مورد بازبینی قرار دهید. ببینید که آیا پیام تبلیغاتی شما "واضح" و "مختصر" و از همه مهم تر "مرتبط" می باشد یا خیر. مواردی را که مناسب با فضای امروزی و در راستای اهداف فعلی شما نمی باشد حذف کنید.

·         استراتژی برند:

برنامه های بازاریابی و طرح های تجارت خود را بازبینی کنید و ببینید آیا با اهدافی که قرار است ارائه دهید مطابقت می کند یا خیر. بدین طریق به طور کاملا صریح تمامی نقاط ضعف و قوت سازمان خود را بررسی کرده و در ضمن یک ارزیابی کلی در مورد فرصت های شغلی و یا خطرات احتمالی داشته باشید که ممکن است شرکت شما را حمایت تا تضعیف کند. 

·         مکان یابی برند: 

بهتر است یک نگاه صادقانه بر جایگاه نام تجاری خود داشته باشید و موقعیت آن را در عرصه رقابت نیز ارزیابی کنید. از کارکنان خود در مورد نام تجاری تان بپرسید تا دریابید که تصور قبلی آنها در مورد برند شما چه بوده است و حال که در شرکت شما مشغول به فعالیت هستند آن را چگونه می بینند. منتظر نظرات مثبت و منفی آنها باشید.

·         سیاحت مشتریان:

توجه داشته باشید که مشتریان چگونه از محصولات و یا خدمات برند شما خریداری می کنند, چه چیزی باعث ترغیب آنها برای خرید کالای تجاری شما می شود و الگوی خریدشان چگونه است. دیدگاه مشتریان حائز اهمیت بوده چرا که تمام اجزای برند شما بستگی به دیدگاه آنها دارد.

·         انالیز مشتریان:

ارزیابی کمی و کیفی به منظور درک حس وفاداری مشتریان, ادراک, آگاهی و نقطه نظر آنها نسبت به برند شما از موارد کلیدی و مهم می باشد. این مشتریان هستند که با خرید فراوان یا اندک خود, به نام تجاری شما شکل می دهند و یا آن را از صحنه حذف می کنند.

احتمالا بسیاری از نام های بزرگ تجاری نیز اقدامات بسیاری در این زمینه انجام داده اند ولی شما این کار را با دقت به تمام جزئیات انجام دهید. زمان آن فرا رسیده است که توانایی هایی برندتان, درآمد کلی آن, قابلیت ارزشمند آن را بپذیرید. سال 2014 را سال درک توانایی های تجاری خود قرار دهید.

تیم تولید و محتوای هودانو

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250573

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما