سه راه برای دستیابی به طرح های گرافیکی در وب سایت شما

(3 votes)

آقای Jon Rognerud کارشناس SEO و بازاریابی آنلاین, در کتاب خود با نام "Ultimate Guide to Optimizing You Website" به خوانندگان خود نشان می دهد که چگونه وب سایتی با کارایی بالا و رتبه بندی عالی در میان تمام موتورهای جستجوگر بسازید. او در اثر منتشر شده خود, سه روش متفاوت را برای استفاده از آثار هنری در وب سایتها, خطوط اصلی کار خود قرار داده است.

اگر قصد استفاده از طرح های گرافیکی مانند عکس, انیمیشن و یا Clipart در محتوای وب سایت خود دارید, لازم است که خودتان آن طرح های گرافیکی را بسازید و یا اینکه آنها را خریداری کنید, یا از گرافیک های رایگان استفاده کنید.

 

در اینجا نگاهی اجمالی به این سه روش متفاوت خواهیم داشت:

1-خودتان طرح های گرافیکی وب سایتتان را بسازید:

شما می دانید طرح های گرافیکی وب سایت خود را با استفاده از نرم افزارهایی مانند Adobe’s Photoshop, Fireworks, Windows Paint, Techsmith’s snagit (نرم افزاری جالب برای کارهای گرافیکی ساده), Google’s Picase (همراه با مجستجوی تصویری), Picmonkey.com و یا سایر نرم افزارهای گرافیکی بسازید. شما به یک تصویر نیاز دارید که به صورت قانونی به عنوان پایه یا "Base" کار هنری شما می باشد و پس از آن بر اساس سلیقه و قدرت تخیل خود برروی آن تصویر اولیه کار کنید تا تصویر دلخواه خود را بسازید.

برای مثال: با استفاده از نرم افزار فتوشاپ, خطوطی را دور تا دور قسمتهای مختلف عکس خود بکشید و تصویر جدیدی خلق کنید. برای ارائه اثری حرفه ای, نیاز است تا خوب تمرین کنید ولی بازهم بدون اینکه خودتان نقاشی کنید, عکسی باظاهری حرفه ای تولید خواهید کرد. با برخی از خدمات رایگان مانند: QuotesCover.com, این امکان را دارید تا تصاویر خود را به سرعت در فضای Face book به اشتراک بگذارید.

اگر عکس اورجینال و یا تصاویر دیگر در اختیار ندارید تا برروی آن کار کنید, همواره قادرید تا با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی متن های خود را طراحی کنید. در ضمن می توانید با استفاده از نرم افزارهای انیمیشنی که حاوی جلوه های انیمیشن هستند متون خود را به "نصاویر .GIF" تبدیل کنید. علاوه بر آن با به کار بردن یک ".GIF image" دیگر نگران لود شدن (Lode) آنها برروی کامپیوتر مشتریان خود نخواهید بود؛ زیرا که این تصاویر سایز کمی دارند و سریع لود می شوند. برای یافتن تصاویر رایگان از سایت Flick.com/Creativecommons استفاده کنید و گواهی Flickr’s Creative Commons را دریافت کنید.

2-برای وب سایت خود طرح های گرافیکی بخرید:

اگر قصد خرید طرح های گرافیکی را دارید, می توانید آنها را به صورت تکی و یا گروهی و یا از طریق سایت های اشتراکی خریداری نمایید. اگر آنها را به صورت تکی بخرید, احتمالا باید 1 تا 50 دلار برای هر طرح گرافیکی بپردازید. برای مجموعه ای از طرح ها بایستی هزینه 99/9 دلار تا صدهای دلاری بپردازید. سایت های اشتراکی قیمت های متفاوتی از 20دلار گرفته تا 199 دلار به شما پیشنهاد می دهند. برخی از سایت های ارزان مانند Dreamstime, Shutterstock, Photopin.com رپدارای تصاویر رایگان و هزیه دار هستند. شما می توانید هم تصاویر را بخرید یا پرینت کنید. بسیاری از آنها از شما 1 دلار برای هر تصویر می خواهند. سایت های دیگر مانند PunchStock گرانتر بوده ولی عکس های بهتر و با کیفیت بالاتری را بدون هزینه های دیگر به شما می دهند. عکس هایی که حق چاپ آنها محفوظ می باشد, قیمت هایی چند صددلاری برای هر عکس دارند و در ضمن حق استفاده از آنها محدود به یک بازه زمانی (مثلا برای یک سال) می باشد. اگر صاحب تجارتی هستید که نیاز به حجم بالایی از تصاویر دارد, بهتر است از سایت PunchStock استفاده کنید تا مقرون به صرفه باشد.

3-از طرح های گرافیکی رایگان استفاده کنید:

می توانید برای وب سایت خود از طرح های رایگان استفاده کنید ولی بایستی هزینه ای صرف کنید. البته این هزینه مادی نیست بلکه تبلیغاتی است. برای دستیابی به تصاویر رایگان, یک لینک به این تصاویر در سایت خود قرار دهید تا با کلیک برروی آن لینک, به تصاویری موجود در سایتی دیگر دست یابید. این روش یک عیب و یک حسن دارد. حسن آن این است که در واقع شما بک لینکی (Back Link) را می سازید که سبب بهینه سازی سایت شما در میان موتورهای جستجوگر می شود. البته بایستی یک لینک متنی (Content) بسازید؛ چرا که موتورهای جستجوگر قادر به خواندن لینک تصویری نمی باشند. در مورد عیب آن باید بگوییم که از میزان تردد به سایت شما (Traffic) کاسته می شود؛ زیرا کاربران برای مشاهده طرح های گرافیکی به سایتی که لینک آن را برروی سایت تان قرار داده اید, می روند. در ضمن Google مقرراتی در مورد ایجاد بک لینک ها دارد و جریمه هایی را برای آن تعیین کرده است که باعث پایین آمدن رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر خواهد شد.

تیم تولید و محتوای هودانو

 

انتشار در شبکه های اجتماعی

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6
تعداد بازدیدتعداد بازدید250575

لطفا دقت کنید که :

قبل از اینکه بخواهید با ما ارتباط برقرار کنید و در مورد نحوه سرویس دهی ما بپرسید، کمی در مورد برند شخصی خود فکر کنید. به نقطه های تعالی اش. به موقعیتی که در کنار دستیابی به درآمد بیشتر و توسعه کسب و کارتان، رضایت مشتریانتان حاکی از پیشی گرفتن شما از رقباست.

فرم تماس با ما